- 10%Hot

Organix – Pure orizi (6m+)

612 Lekë

(Baby Rice)

Rreth 16 porcione

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pure me banane & kumbull

Një teksturë e lehtë, e shijshme dhe kremoze e puresë së orizit. Ideale për hapat e parë të fëmijës me ushqimet e ngurta. Përshtatet për stomakun e ndjeshëm të fëmijëve të vegjël. Mund ta përdorni në vete apo të përzier me puretë e frutave apo perimeve.

Alergjenët

Kjo recetë nuk përmban alergjenë.

Firma

Organix

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

100gr

Nutrientët

Nutrientët
Rice flour100%
Thiamin (Vitamin B1*)<0.1%
Total100%

Vlerat ushqyese
Per 100gTypical value per 6g rice (1 tbsp) + 45ml (3 tbsps) breast milk
Energy KJ/Kcals1665/393 224/53
Fat2.3g1.7g
of which Saturates0.8g1.7g
Carbohydrates 84g8.3g
Of which sugars<0.5g3.3g
Fibre1.3g<0.5g
Protein8.4g1.1g
Sodium<0.01g0.01g
Salt<0.01g0.02g
Thiamin1.3mg0.10mg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Organix – Pure orizi (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART