- 5%

Ordesa – Vitamin D

(1 përshtypje mbi produktin)

1,235 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Ordesa – Vitamin D

Ordesa Vitamin D është një suplement ushqimor me përmbajtje të lartë të vitaminës D. Çdo pikë siguron 5µ (200 IU) vitaminë D. Vitamina D është në formën e kolekalciferolit (vitamina D3) me biodisponibilitet të lartë.

Për foshnjat nën 12 muajsh, nevojiten vetëm 2 pika për të përmbushur rekomandimet e Shoqatës Spanjolle të Pediatrisë për foshnjat. Vitamina D është thelbësore për zhvillimin e duhur të kockave dhe dhëmbëve.
Promovon funksionimin normal të sistemit imunitar. Pa sheqerna apo ëmbëlsues, pa gluten dhe pa laktozë. Me aromë dhe shije të këndshme.
Vitamina D e lëngshme ka një shishe të përshtatshme me pikatore e cila merret lehtësisht në gojë ose përzihet me lëngje.

Udhëzime mbi përdorimin

Vitamina D me pika mund të merret dhe përshtatet lehtësisht për çdo nevojë:

 • 1 pikë i jep trupit 200 IU vitaminë D, fosfor dhe kalcium.
 • 2 pika i japin trupit 400 IU vitaminë D, fosfor dhe kalcium.
 • 3 pika sigurojnë 600 IU vitaminë D, fosfor dhe kalcium për trupin.

Dozimi rekomandohet sipas udhëzimeve të mjekut pediatër.

Pasi të hapet shishja, konsumojeni brenda një kohëzgjatje kohore prej maksimumi gjashtë muajsh.

Firma

Blemil

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

10ml

Refined Olive Oil, Colecalciferol (vitamin D3), Extract rich in tocopherols (antioxidant).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Ordesa – Vitamin D
 • .

  Vajzes time i pelqen shume Vitamina D nga Ordesa. Jam shume e kenaqur. Faleminderit qe na sillni produkte cilesore :).

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART