- 5%

Ordesa – Symbioram Bustina

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,425 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ordesa – Symbioram Bustina

Suplementi ushqimor Symbioram ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të florës së zorrëve, duke favorizuar funksionimin e duhur të sistemit tretës dhe atij imunitar. Formula e tij është krijuar nga kontributi i laktobacileve dhe bifidobaktereve me fruktooligosakaride, L-glutamine, zink dhe vitamina të grupit B.

Favorizon rritjen e florës së zorrëve dhe rikuperimin e mukozës, duke ndihmuar në rikuperimin korrekt të çrregullimeve gastrointestinale. Formuluar me Actobacilli, Bifidobakterie dhe Fruktooligosakaride, Zink, Acid Folik dhe Vitamina B6 dhe B12. Symbioram favorizon rikuperimin e florës së shëndetshme të zorrëve, ndaj rekomandohet në rastet e çrregullimeve që ndryshojnë ekuilibrin e saj, si p.sh:

 • Diarre me etiologji të ndryshme.
 • Infeksionet.
 • Trajtimet me antibiotikë.
 • Çregullime të ngrënies.

Udhëzime mbi përdorimin

Hidheni përmbajtjen e një bustine në ujë, qumësht ose pije tjetër dhe konsumojeni menjëherë. Dozimi:

 • Fëmijët nën 12 vjeç: 1 bustinë në ditë.
 • Fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit: 2 bustina në ditë.

Pasi të hapet shishja, konsumojeni brenda një kohëzgjatje kohore prej maksimumi gjashtë muaj.

Firma

Blemil

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

12

Fructooligosaccharides, Maltodextrin, L-Glutamine, Mixture of Lactobacilli and Bifidobacteria (B. infantis, L. rhamnosus, L. helveticus), Tapioca Maltodextrin, Zinc Citrate, Nicotinamide, Vitamin B2, (Riboflavin), Vitamin B6 (Pyrixodine Hydrochloride ), Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), Folic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ordesa – Symbioram Bustina”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART