Optibac – Saccharomyces Boulardi

1,740 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Optibac Saccharomyces Boulardi

Ky suplement shumë i hulumtuar nga Optibac Probiotics ofron 5 miliardë CFU të Saccharomyces boulardii të pastër, të testuara klinikisht dhe të treguara se mbështesin shëndetin e zorrëve veçanërisht në ato me diarre akute.

 • Treguar në provat klinike se mbajn një ekuilibër të shëndetshëm të florës së zorrëve dhe mbështet shëndetin e tretjes dhe imunitetit*.
 • Një suplement me veprim të shpejtë.
 • Mund të merret intensivisht ose në vazhdimësi, i sigurtë për përdorim afatgjatë.
 • I lehtë për t’u marrë në lëvizje.
 • Nuk ka nevojë për kushte ruajtje specifike, duke e bërë këtë suplement të përshtatshëm për ta marrë me vete kudo që të shkoni.

Optibac është marka e suplementeve probiotike më të rekomanduara nga konsumatorët në Mbretërinë e Bashkuar.

Udhëzime mbi përdorimin 

Suplement ushqimor natyral i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë (nga 1 vit e më tej) me rekomandimet e mëposhtme:

 • Merrni 1 kapsulë në ditë. Doza mund të rritet deri në 6 kapsula në ditë sipas dëshirës (në varësi të ashpërsisë së simptomave), ose sipas udhëzimeve të mjekut.
 • Për fëmijët e vegjël përdorimi duhet të ulet. 1 kapsulë në ditë, mund të rritet deri në 3 kapsula në ditë.
 • Nëse merrni anti-mykotikë, merrni veçmas (të paktën 2 orë larg).
 • Për ata që nuk mund të gëlltisin kapsulat, hapni dhe përzieni përmbajtjen me një pije/ushqim të freskët.
Firma

optibac

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

40

Saccharomyces boulardii (275mg); hydroxypropyl methylcellulose

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – Saccharomyces Boulardi”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART