Optibac – Kids Gummies

2,820 Lekë

Probiotik për fëmijë me vitaminë D dhe kalcium për mbështetjen e sistemit imunitar dhe florës intestinale.

Përshkrimi i Produktit

Optibac Kids Gummies

Një xhelatinë e përtypshme e shijshme me aromë luleshtrydhe e krijuar me shtamin probiotik të provuar shkencërisht Bacillus coagulans Unique IS-2 dhe fibrat FOS, kombinuar me vitaminë D dhe kalçium për të mbështetur lehtësisht shëndetin e imunitetit dhe tretjes së fëmijës suaj çdo ditë. Vitamina D ndihmon në ruajtjen e shëndetit imunitar ndërsa kalçiumi mbështet enzimat e tretjes dhe shëndetin e kockave. I formuluar veçanërisht për fëmijët e moshës mbi 3 vjeç. Bërë thjeshtë nga një bazë frutash (lëngje/pure) dhe pektinë (nga mollë/agrume), pa shtesa apo konservues, pa shurup sheqeri apo ngjyrues artificialë. Kids Gummies është një suplement shumë i shijshëm, i cili do të fitojë zemrat dhe të fëmijëve më të pabindur.

Veçoritë e produktit:

 • Produkt vegan
 • Pa gluten
 • Pa OMGJ
 • Pa qumësht
 • Pa xhelatinë

Shtamet probiotike:

 • Bacillus coagulans Unique IS-2

Udhëzime mbi përdorimin

Kids Gummies mund t’u jepen fëmijëve mbi 3 vjeç , me rekomandimet e mëposhtme:

 • 1 Kids Gummy në ditë, me ose pa ushqim.
 • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
 • Mund të përdoret në mënyrë të vazhdueshme.

Udhëzimet e ruajtjes

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë nën 25°C.

Firma

Optibac

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

30

Prebiotic FOS (Fructooligosaccharides) 0.55g; apple juice concentrate; apple puree concentrate; strawberry puree concentrate; Calcium (as tricalcium phosphate) (120mg: 17%DV 3 years / 10%DV 4 years+); lemon juice concentrate; pectin; black carrot juice concentrate (for color); natural flavor; citrus fiber; Probiotic cultures: Bacillus coagulans Unique IS-2; Vitamin D3 (5mcg: 33%DV 3 years / 25%DV 4 years+).Each gummy contains 2 billion CFU of good bacteria FOS (0.55g), Vitaminë D3 (5mcg) dhe Kalcium (120mg).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – Kids Gummies”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART