Optibac – Immune Support

2,720 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Optibac Immune Support

I formuluar për mbështetje optimale të shëndetit imunitar, Optibac Probiotics Immune Support është një suplement probiotik me cilësi të lartë, me Vitaminë C për të ndihmuar në ruajtjen e një sistemi imunitar të shëndetshëm dhe tretjes.

Për këdo që priret të vuajë nga shëndeti i dobët imunitar dhe që kërkon një suplement ditor probiotik me vitaminë C për të ndihmuar në mbështetjen e funksionit imunitar dhe shëndetin e tretjes*.

Përmban 5 miliardë baktere kulturë e gjallë të llojit L. paracasei CASEI 431®, i cili ndihmon në mbështetjen e shëndetit imunitar.

L. paracasei CASEI 431® është studiuar në mbi 20 prova klinike ku është treguar se stimulon përgjigjet imune dhe rrit aktivitetin e qelizave imune.

Me vitaminë C për funksionimin e imunitetit: Me 80 mg vitaminë C për kapsulë, për të ndihmuar në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar, për të kontribuar në rezistencën tonë ndaj infeksioneve dhe për të reduktuar lodhjen.

Ndihmon në tretjen: L. paracasei CASEI 431® është treguar gjithashtu se mbështet shëndetin e zorrëve dhe plotëson bakteret natyrale të zorrëve.

Kultura i mbijeton aciditetit të stomakut dhe arrin e gjallë në zorrë, ku banojnë mbi 70% e qelizave imune të trupit.

 • Vegane, pa qumësht dhe pa gluten, pa asnjë aromatizues apo ngjyrues artificial.
 • I përshtatshëm gjatë shtatzënisë.
 • I përshtatshëm gjatë ushqyerjes me gji.

Optibac është marka e suplementeve probiotike më të rekomanduara nga konsumatorët në Mbretërinë e Bashkuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Mbështetja imune mund t’u jepet të rriturve dhe fëmijëve, nga 4 vjeç e lart, me rekomandimet e mëposhtme:

 • Merrni 1 kapsulë në ditë, mundësisht me vaktin e mëngjesit, ose sipas udhëzimeve të mjekut.
 • Për ata që nuk mund të gëlltisin kapsulat, hapni dhe përzieni përmbajtjen me pije/ushqim të freskët.
 • Mund të përdoren në mënyrë të vazhdueshme.
Firma

Otipac

Mosha

4+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Vitamin C (80mg); Probiotic cultures: Lactobacillus paracasei CASEI 431®; maltodextrin, hydroxypropyl methylcellulose, vegetable magnesium stearate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – Immune Support”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART