Optibac – For Woman

3,700 Lekë

Probiotik vegan për të mbështetur florën vaginale dhe shëndetin e traktit urinar.

Përshkrimi i Produktit

Optibac For Woman

Formuluar për gratë, nga gratë, Optibac Probiotics For Women ofron mbështetje me cilësi të lartë për shëndetin tuaj intim. Janë formuluar shkencërisht për mikrobiomën vaginale për të mbështetur shëndetin optimal të vaginës. Mund të merret krahas mjekimit per  trajtimin e infeksioneve të traktit urinar, vaginozës bakteriale dhe mykut.

Veçoritë e produktit:

 • Produkt vegan
 • Pa gluten
 • Pa OMGJ
 • Pa qumësht
 • I përshtatshëm gjatë shtatzënisë & gjidhënies
 • I përshtatshëm gjatë menopauzës

Llojet e probiotikëve:

 • Lactobacillus paracasei F-19®
 • Lactobacillus rhamnosus GR-1®
 • Lactobacillus reuteri RC-14®

Udhëzime mbi përdorimin

Optibac For Woman mund t’u jepet të rriturve dhe fëmijëve mbi 4 vjeç  me rekomandimet e mëposhtme:

 • Për rezultate më të mira merrni 1 kapsulë në ditë ose ose sipas udhëzimeve profesionale, mundësisht me vaktin e mëngjesit
 • Për ata që nuk mund të gëlltisin kapsulat përzieni përmbajtjen me ushqim/pije të freskëta.
 • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
 • Mund të merret intensivisht ose në mënyrë të vazhdueshme (çdo ditë) Optibac For Women mund të merret në mënyrë të sigurtë së bashku me suplemente të tjera të gamës Optibac.

Udhëzimet e ruajtjes

Për rezultate më të mira, mos e hiqni bustine e përthithjes së lagështisë nga kavanozi i qelqit dhe mbylleni fort kapakun pas çdo përdorimi. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë nën 25°C dhe jo te ekspozuar në rrezet e diellit. Për efikasitet më të lartë, mund të ruhet në frigorifer pas hapjes.

Fimra

Optibac

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Probiotic blend: Lactobacillus paracasei F-19®, Lactobacillus reuteri RC-14®, Lactobacillus rhamnosus GR-1®; maltodextrin (non-GMO), hydroxypropyl methylcellulose, microcrystalline cellulose, vegetable magnesium stearate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – For Woman”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART