Optibac – For those on antibiotics

1,620 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Optibac For those on antibiotics

Më e mira për këdo që kërkon një suplement natyral miqësor ndaj baktereve për të marrë në të njëjtën kohë me antibiotikët. Përmban 3 shtame të cilat janë hulumtuar në mbi 25 studime shkencore specifike për përdorimin e antibiotikëve.Projektuar për t’u marrë një herë në ditë gjatë një trajtimi me antibiotikë. Mund të merret edhe për periudha më të gjata krahas antibiotikëve afatgjatë.

Veçoritë e produktit:

 • Produkt vegjetarian
 • Produkt vegan
 • Pa qumësht, gluten, maja
 • I përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzanisë
 • I përshtatshëm gjatë ushqyerjes me gji
 • Pa OMGJ
 • Pa aromatizues artificialë, ngjyrues dhe konservues
 • Pa sheqer, kimikate apo parabene

Shtamet e probiotikëve:

 • Lactobacillus rhamnosus Rosell-11
 • Bifidobacterium lactis Lafti B94
 • Lactobacillus acidophilus/helveticus Rosell-52

Udhëzime mbi përdorimin

Suplement ushqimor i përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 4 vjec sipas rekomandimeve të mëposhtme:

 • Merrni 1 kapsulë në ditë me ushqimin, mundësisht me mëngjes, çdo ditë gjatë trajtimit tuaj me antibiotikë dhe për disa ditë më pas ose derisa të përfundojë paketimi.
 • Mund të merret në të njëjtën kohë me antibiotikët, shtamet në këtë produkt janë testuar klinikisht së bashku me antibiotikët.

Udhëzimet e ruajtjes

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë nën 25°C dhe jo te ekspozuar ne rrezet e diellit.

Firma

Optibac

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

10

Stabiliser: potato starch; vegetarian capsule: hydroxypropyl methylcellulose; Live cultures: Lactobacillus rhamnosus Rosell-11, Bifidobacterium lactis Lafti B94, Lactobacillus acidophilus/helveticus Rosell-52; anti-caking agent: vegetable magnesium stearate; antioxidant: ascorbic acid.Each capsule guarantees 4.5 billion live cultures.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – For those on antibiotics”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART