Optibac – Baby Drops (0-3 vjeç)

2,850 Lekë

Optibac Probiotiok me pika për fëmijë 0-3 vjeç

Përshkrimi i Produktit

Optibac Baby Drops

Formuluar posaçërisht për të sapolindurit dhe foshnjat (0-3 vjeç), Optibac Probiotic Baby Drops është një suplement probiotik i lëngshëm plotësisht natyral dhe vegan. I testuar klinikisht në mijëra foshnja është treguar se ndihmon në përmirësimin e tretjes dhe sistemit imunitar.

Përfitimet kryesore

 • I përshtatshëm për përdorim që nga lindja dhe i projektuar posaçërisht për përdorim tek të porsalindurit, foshnjat dhe fëmijët e vegjël.
 • Përmban shtamin probiotik me famë botërore, B. breve M-16V®, i testuar në mijëra foshnja dhe fëmijë.
 • Provuar që i mbijeton aciditetit të stomakut dhe arrin në zorrë, ku ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të florës intestinale të foshnjës duke rritur nivelet e bifidobacterias.
 • Vegan, pa gluten, pa sheqer të shtuar, shije apo ngjyrues artificial.
 • Mund të administrohet drejtpërdrejt në gojën e foshnjës, ose në lugë ose të përzihet në qumësht të ftohtë ose ushqim të freskët.
 • Mund të përdoret dhe krahas medikamenteve për dhimbjen e barku dhe refluksit.
 • Fitues i çmimeve 2020 National Parenting Product Awards dhe Nutra Ingredients Asia Award 2019.
 • Optibac Probiotics është marka më e besueshme nga prindërit, siç përcaktohet në një anketë të pavarur me 1000 individë të pyetur në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Baby Drops mund t’u jepet foshnjave nga lindja deri në 3 vjeç, me rekomandimet e mëposhtme: Për rezultate më të mira jepni 0.3 ml (8 pika) në ditë. 8 pika përmbajnë një minimum prej 1 miliard Bifidobacterium breve M-16V®. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 • Tundeni shishen mirë para çdo përdorimi.
 • Hiqni kapakun origjinal.
 • Jepni 0.3 ml siç tregohet në pikatore (8 pika)
 • Mund të jepet në të njëjtën kohë me medikamente për lehtësimin e dhimbjeve të barku.
 • Mos e lani pikatoren.
 • Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë nën 25°C (77 °F). Pasi të jetë hapur shishja, përdoret brenda 30 ditëve.

Kujdes! Kjo është një shtesë dietike dhe nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose diagnostikimin e ndonjë gjëndjeje mjekësore. Probiotikët për dhimbje barku nuk duhet të përdoren si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe një mënyre jetese të shëndetshme. Nëse jeni duke marrë ndonjë medikament ose keni një gjendje të rëndë mjekësore, konsultohuni me një mjek përpara përdorimit. Suplementet Optibac nuk do të shkaktojnë varësi dhe mund të përdoren në mënyrë të vazhdueshme.

Firma

optibac

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

10 ml

Probiotic cultures: Bifidobacterium breve M-16V®; Medium Chain Triglyceride oil (plant source); Emulsifier: mono and diglycerides of fatty acids (plant source)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – Baby Drops (0-3 vjeç)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART