Optibac – Babies & Children Probiotics

3,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Optibac Babies & Children Probiotics

I zhvilluar posaçërisht për foshnjat dhe fëmijët, ky suplement probiotik përmban një përzierje unike të 3 prej shtameve më të hulumtuara shkencërisht për fëmijët nga lindja deri në 12 vjeç, si dhe prebiotik FOS dhe vitaminë D3 të shtuar. Këto shtame janë treguar se mbështesin shëndetin dhe mirëqënien e tretjes dhe imunitetit.

Përmban tre shtame probiotike me cilësi të lartë, duke përfshirë L. rhamnosus GG, lloji më i studiuar shkencërisht në botë.

 • Zorrët dhe mbështetja imune: Provuar klinikisht në mijëra foshnje dhe fëmijë dhe është treguar se mbështet shëndetin tretës dhe imunitar të tyre.
 • E vërtetuar shkencërisht: Tregohet se kultura i mbijeton aciditetit të stomakut dhe arrin e gjallë në zorrë.
 • Me prebiotikë dhe vitaminë D3: Përmban të shtuar prebiotik FOS për të rritur bakteret natyrale të zorrëve dhe vitaminë D3 për të ruajtur shëndetin imunitar.
 • Një opsion natyral: Vegjetariane dhe pa gluten, dhe pa sheqerna të shtuara, shije apo ngjyrues artificialë.

Vjen në një format pluhuri pa shije që mund të merret vetëm ose të përzihet në ushqime ose pije të freskëta, jo acide. Nuk ka nevojë për kushte ruajtje specifike.

I përshtatshëm për përdorim nga lindja deri në 12 vjeç, me shtame bakteresh probiotike natyrale për zorrën e foshnjes.

Optibac është marka e suplementeve probiotike më të besuara nga prindërit në Mbretërinë e Bashkuar.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Të merret 1 bustinë në ditë me një vakt ushqimor, mundësisht me mëngjesin.
 • Thjesht përziejeni me ushqimet ose pijet e preferuara të fëmijës suaj – spërkasni pluhurin mbi drithëra, përziejeni me kos ose shpërndajeni në ujë ose qumësht të ftohtë.
 • Mund të merret me qumësht formulë – thjesht shtojeni në shishe pasi të jetë ftohur në temperaturën e dhomës (pasi nxehtësia zvogëlon qëndrueshmërinë e baktereve natyrore).
 • Për foshnjat që ushqehen me gji, pluhuri mund të aplikohet tek gjiri ose në gisht të pastër që fëmija ta thithë.
Firma

optibac

Mosha

0m+

Forma

Bustina

Sasia

30

Maltodextrin, prebiotic (FOS, 500mg), Probiotic blend: Bifidobacterium breve M-16V®, Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus rhamnosus HN001, Vitamin D3 (2.5mcg/100IU)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Optibac – Babies & Children Probiotics”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART