Operil – Nasal spray

400 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Operil – Nasal spray

Operil përdoret  për të zvogëluar ndjenjën e bllokimit të hundës në inflamacion akut të mukozës së hundës në ftohjet, teshtitjet alergjike ose vazomotore (rinitit) në otitin media për të lehtësuar frymëmarrjen në hundë pas operacionit të hundës.

Operil Spray 0.05% përmban oksimetazolinë. Oxymetazoline përdoret si kurë kundër sekrecionit të akumuluar. Për shkak të ngushtimit të arterieve ​​zvogëlohet ënjtja e mukozës së hundës dhe rrjedhja e tyre. Ofron frymëmarrje më të lirë dhe lehtëson shenjat dhe simptomat shoqëruese të ftohjes së zakonshme. Operil fillon të kryejë veprim brenda pak minutash dhe efektet zgjasin nga 6 deri në 8 orë.
Oxymetazoline gjithashtu ka efekte anti-inflamatore dhe antioksiduese.

Udhëzime mbi përdorimin

Spërkatja e hundës me Operil duhet të aplikohet për një maksimum prej 7 ditësh rresht. E përshtatshme për të rritur dhe fëmijë mbi 7 vjeç.

Nën 7 vjeç shiko: Operil Pediatric.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Operil – Nasal spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART