Përshkrimi i Produktit

Oviron

Hekuri ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të bartin oksigjenin nga mushkëritë tek qelizat në të gjithë trupin. Kur lirohet oksigjeni, hekuri pastaj ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të bartin dyoksidin e karbonit prapa në mushkëri. Hekuri gjithashtu luan rol të rëndësishëm në shumë reaksione thelbësore kimike në trup. Te njerëzit me mungesë hekuri, qelizat e kuqe të gjakut nuk mund të bartin oksigjen të mjaftueshëm për organizmin, sepse nuk kanë hekur të mjaftueshëm.

Njerëzit me këtë gjendje shpesh ndihen shumë të lodhur. Formula jonë siguron një burim ideal, duke kombinuar hekurin me nutrientët tjerë gjak ndërtues si acidi folik dhe vitaminat B1, B2, B3 dhe Vitamina C të cilat gjithashtu kontribojnë në zvogëlimin e lodhjes tuaj.

Mund të përdoret në :

 • Mungesa e hekurit dhe vitaminave
 • Mungesa e hekurit gjatë shtatzënësisë
 • Anemia e shkaktuar nga sëmundjet kronike
 • Ndihmon për të kapërcyer lodhjen dhe mbingarkesën
 • Problemet me të nxënit (të mësuarit)
 • Kolla e shkaktuar nga ACE inhibitorët

Nuk ka aromë artificiale ose sheqer, nuk ka ruajtës, nuk ka sheqer, nuk ka amidon, nuk ka qumësht, pa laktozë, pa gluten, pa grurë, nuk ka maja, nuk ka mollë.

Udhezimë mbi përdorimin

Merret si shtojcë ushqimore para dhe gjatë shtatzënësisë një (1) kapsulë në ditë shoqëruar me ushqim. Për të trajtuar mungesën e hekurit merret tri herë në ditë nga një (1) kapsulë shoqëruar me ushqim, apo sipas rekomandimit të mjekut

Firma

Onovo Pharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Organic Chlorella Powder (Broken Cell Wall), MSM (Methylsulfonylmethane), Spirulina (Arthrospira platensis), Milk Thistle Extract 80% Silymarin (Silybum marianum), Dandelion Root Extract, Alpha Lipoic Acid, Green Tea Powder, Gotu Kola Leaf Powder, Grape Seed Extract 95% Proanthocyanidins, Black Cumin Seed Powder.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Onovo – Oviron”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART