Olimp Labs – Ulgrip Hot

1,100 Lekë

Një ilaç natyral për forcimin e sistemit imunitar dhe të trupit gjatë viruseve dhe gripit me aromë dhe shije mjedër.

Përshkrimi i Produktit

Olimp Labs – Ulgrip Hot

Një përgatitje e kombinuar e ekstrakteve bimore në formë pluhuri për përgatitjen e një pije të shijshme të nxehtë, e cila lehtëson simptomat e ftohjes dhe redukton ndjesitë e pakëndshme, si dhe forcon sistemin imunitar dhe trupin gjatë viruseve dhe gripit.

Ekstraktet bimore të përfshira në pluhurin e nxehtë, natyral, të dehidratuar të mjedrës dhe koncentratit të rrushit të zi Ulgrip™, beta-glukanin, rutinën, kelatin organik të zinkut, selenin, si dhe gjeneratën e fundit të vitaminës C të patentuar me bioflavonoidë agrume PureWay-C®

 • Punon në mënyrë sinergjike për të reduktuar simptomat e ftohjes.
 • Lehtëson kollën irrituese.
 • Redukton ngjirjen e zërit.
 • Forcon imunitetin.
 • Ekstrakti i Lindenit siguron funksionin optimal të frymëmarrjes, lehtëson frymëmarrjen, forcon sistemin imunitar, rrit rezistencën fiziologjike të trupit gjatë ftohjes.

Ekstrakti i lules së kamomilit ka një efekt qetësues, ndihmon në reduktimin e acarimit të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes – fytit, laringut dhe kordave vokale, zvogëlon ndjesinë e shpimit në fyt, si dhe forcon imunitetin natyror të trupit.

Kompleksi i vitaminës C  është gjenerata e fundit e vitaminës C e patentuar me bioflavonoidë agrume me kapacitet të lartë përthithës, e cila forcon sistemin imunitar dhe është miqësore me stomakun, së bashku me selenin dhe zinkun promovon funksionin normal të imunitetit dhe mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ. .

Vitaminat B (vitamina B6, niacina) ndihmojnë në uljen e lodhjes dhe dobësisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet për të rriturit dhe adoleshentët  1 bustinë dy herë në ditë ose sipas udhëzimeve të mjekut tuaj, para ose gjatë një vakti.

Përmbajtja e bustinës tretet në 150 ml ujë të valuar të nxehtë por jo të vluar, përzihet mirë derisa pluhuri të tretet. Temperatura e ujit duhet të jetë e përshtatshme për përdorim menjëherë pas përgatitjes së pijes.

Mos e përdorni në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjërit prej përbërësve.

Suplement ushqimor me ëmbëlsues dhe sheqerna. 

Konsultohuni me mjekun tuaj për përdorimin e Ulgrip Hot gjatë periudhës së shtatëzanisë ose ushqyerjes me gji.

Firma

Olimp Labs

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

10

glucose, sugar, flavours, L-ascorbic acid – vitamin C, powdered raspberries, thickener – acacia gum; blackcurrant powder concentrate, elderflower extract (Sambucus nigra L.), Lime tree inflorescence extract (Tilia cordata Miller), zinc bisglycinate (Albion® zinc amino acid chelate), acidity regulator – citric acid; sweeteners – cyclamates, acesulfame K, sucralose; Chamomile flower extract (Matricaria recutita L.), beta-1,3/1,6-D-glucan, rutin, nicotinic acid – niacin, sodium selenate (IV), food colouring – cochineal, pyridoxine hydrochloride – vitamin B6.

The product includes sugars and sweeteners

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Olimp Labs – Ulgrip Hot”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART