Olimp Labs – Chela Mag B6 + D3

1,890 Lekë

Suplement ushqimor  që ndihmon në plotësimin e kërkesave të organizmit për magnez, vit.D, B6 dhe K

Përshkrimi i Produktit

Olimp Labs Chela Mag B6 + D3

Chela Mag B6 + D3 është një suplement dietik me një formulë unike të kombinuar shumë të absorbueshme të magnezit në formën e Albion ®  kelat- aminoacid me vitaminë D3 në sasinë 2000 IU si dhe vitaminat B6 dhe K2. Magnezi është një element thelbësor që nevojitet në biosintezën e formës aktive të vitaminës D.  Vitamina D mund të stimulojë përthithjen e magnezit nga zorrët.

Benefitet e përdorimit:

 • Magnezi ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve;
 • Kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit nervor;
 • Merr pjesë në ruajtjen e funksioneve të duhura psikologjike;
 • Kontribuon në uljen e lodhjes dhe dobësisë trupore;
 • Merr pjesë në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm;
 • Merr pjesë në ruajtjen e ekuilibrit elektrolitik;
 • Është i përfshirë në metabolizmin e duhur të energjisë dhe ndihmon në sintezën e duhur të proteinave.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore e rekomanduar: 1-2 kapsula në ditë pas një vakti. Mos e tejkaloni porcionin e rekomanduar ditore.

Suplementi dietik nuk mund të përdoret si zëvendësim për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos konsumoni suplemente të tjera dietike që përmbajnë vitaminë D.

Firma

Olimp Labs

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

magnesium diglycinate (Albion ® magnesium amino acid chelate ) – magnesium, anti-caking agent – magnesium oxide; cholecalciferol – vit. D, maltodextrin, anti-caking agent – magnesium salts of fatty acids; pyridoxine hydrochloride – vit. B6, menaquinone (menaquinone-7) – vit. K, capsule (shell components – gelatin).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Olimp Labs – Chela Mag B6 + D3”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART