Okitask – 40 mg

590 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Okitask – 40 mg

Okitask indikohet për dhimbje me origjinë dhe natyrë të ndryshme, në veçanti: dhimbje koke, dhimbje dhëmbi, nevralgji, dhimbje menstruale, dhimbje muskulare dhe osteoartikulare.

Udhëzimet mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 15 vjeç:
1 qese, në një dozë të vetme, ose e përsëritur 2-3 herë në ditë, në format më intensive të dhimbjes.
Përmbajtja e qeskës mund të vendoset direkt në gjuhë. Ai shpërndahet në gojë : kjo lejon që të përdoret pa ujë.

Preferohet që produkti të merret pas vakteve.

Mos i tejkaloni dozat e rekomanduara: veçanërisht pacientët e moshuar duhet t’u përmbahen dozave minimale të treguara më sipër.

Kujdes!

Mbajeni larg fëmijëve.
Gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, konsultohuni me mjekun tuaj.

Nëse keni sëmundje të veshkave, zemrës, gastrointestinale ose mëlçisë, konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit.

Firma

okitask

Mosha

15+

Forma

Pluhur

Sasia

10 bustina

Active ingredient: 40 mg ketoprofen lysine salt (corresponding to 25 mg of ketoprofen). Excipients: povidone, colloidal silica, hydroxypropyl methylcellulose, eudragit EPO, sodium dodecyl sulphate, stearic acid, magnesium stearate, aspartame, mannitol, xylitol, talc, lime flavour, lemon flavour, frescofort flavour.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Okitask – 40 mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART