- 30%

Nuxe – The face essentials set box

4,550 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nuxe – The face essentials set box

Nuxe Set The Face Essentials është një treshe e ikonave të kujdesit për fytyrën për një rutinë të plotë.

Ky set përmban:

Nuxe Huile Prodigieuse

Fytyrë, trup dhe flokë
Me 98% përbërës me origjinë natyrale, shumë-funksionësh dhe me një aromë të parezistueshme, Huile prodigeuse me një gjest të vetëm ushqen, riparon dhe mbron lëkurën, falë një përbërjeje me përqendrim unik dhe shumë të lartë me 6 vajra vegjetale të çmuara ( Lajthi, Arrë Macadamia, Borago, Millepertius, Camelia, Bajame e butë) dhe vitaminë E.

Pa silikon, pa konservues, pa vajra minerale.

 

Insta-Masque, maskë eksfoliuese dhe unifikuese

Maskë eksfoliuese dhe unifikuese, e përshtatshme për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet.

Kjo maskë pastruese bashkon përfitimet e ujit të trendafilit me Vajin Makadamia dhe një pudër fine eksfoliuese me origjinë natyrale në mënyrë që të eksfoliojë dhe unifikojë pamjen në vetëm 2 minuta.

Rezultati: Nga aplikimi i parë, në vetëm 2 minuta, lëkura është e zbutur dhe e ndriçuar.

Tekstura xhelatinoze kthehet në vaj në kontakt me lëkurën, për një moment kënaqësie. E le lëkurën të aromatizuar me erë trëndafili dhe vjollce.

Përmban 98,3% të përbërësve me origjinë natyrore.

 

Krem hidratues Nuxe Crème Fraîche de Beauté 48H

Iekomandohet për lëkurë normale. Formula e saj kombinon qumështet e bimëve dhe një ekstrakt algash për të qetësuar dhe mbrojtur lëkurën nga ndotja. Lëkura është e freskët, e butë dhe e gjallë gjatë gjithë ditës. Pa paraben. Jo-komedogjene.  95.4% e përbërësve të përgjithshëm janë me origjinë natyrore.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray, Tubet, Vazo

Sasia

40ml, 50ml

Prodigious Oil : Coco-Caprylate/Caprate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdallus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Camelia Oleifera Seed Oil, Parfum/Fragrance, Camellia Japonica Seed Oil, Tocopherol, Argania Spinosa Kernel Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Polyglyceryl 3 Diisosterate, Ascorbic Acid, Solanium Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Benzyl Alcohol [N2212/B].

Mask: Coco-Caprylate/Caprate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sucrose Laurate, Sucrose Stearate, Rosa Damascena Flower Water, Hydrated Silica, Perfume/Fragrance, Benzyl Alcohol, Aqua/Water, Levulinic Acid, Sodium Gluconate, Xylityl Glucoside, Sodium Levulinate, Anhydroxylitol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Xylitol, Dehydroacetic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Phenoxyethanol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil [N4203/A].

Cream: Aqua (Water), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Parfum (Fragrance), Xylityl Glucoside, Glyceryl Stearate Citrate, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Lauryl Laurate, Silica, Anhydroxylitol, Tocopherol, Polyglyceryl-3 Stearate, Phenoxyethanol, Xylitol, Ethyhexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Dehydroacetic Acid, Allantoin, Sodium Digluconate, Lecithin, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Citric Acid, Sodium Carrageenan, Sclerotium Gum, Glycine Soya (Soybean) Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Capryloyl Glycine, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Prunus Amygdalus (Dulcis) Sweet Almond Oil, Glycine Soya (Soybean) Seed Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Disodium Edta, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Maris Sal/Sea Salt, Camellia Sinensis Leaf Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract, Robinia Pseudoacacia Flower Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Linalool, Geraniol, Limonene. [N3601/N].

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – The face essentials set box”

LART