- 20%

Nuxe – Super Serum [10] Eye

4,960 Lekë

Sërum kundër rrudhave për konturin e syve.

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Super Serum [10] Eye

Një zgjidhje e krijuar posaçërisht për nevojat unike të zonës delikate të syve. Me formulën e tij inovative, produkti synon rrudhat, rrathët e errët, edemën dhe shenjat e lodhjes. Formula ka në krye acidin hialuronik, një përbërës i njohur hidratues që ofron përfitime kundër plakjes. Kombinon vetitë e acidit hialuronik natyral me përfitimet hidratuese dhe qetësuese të vajrave botanikë.

Përbërësit aktivë

 • Acidi hialuronik: hidraton dhe zbut lëkurën, për pasojë redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave
 • Vajrat botanikë: Të enkapsuluar në mikrosfera janë të pasura me acide yndyrore esenciale dhe shkrihen mbi lëkurë pas aplikimit.
 • Kafeina: stimulon mikroqarkullimin, duke dekongjestuar kështu zonën e syve dhe duke reduktuar edemën duke ndihmuar gjithashtu në reduktimin e shfaqjes së rrathëve të errët.
 • Ekstrakti i Edelweiss: është i njohur për të siguruar përfitime antioksiduese, parandalon humbjen e kolagjenit dhe ruan qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

Një veçori tjetër e spikatur e këtij serumi për sytë është tekstura e tij. Ai posedon një freski unike, të plotësuar nga një aromë delikate e lehtë, të dyja të kuruara me përpikëri për konturin e syve. Në thelb, ky produkt bashkon inovacionin më të mirë dhe shkencor të natyrës për të ofruar një zgjidhje kundër plakjes që premton sy të rigjallëruar dhe rinor.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje para kremit tuaj të ditës ose natës NUXE.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

AQUA/WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BETAINE, PROPANEDIOL, NIACINAMIDE, PENTYLENE GLYCOL, LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BENZYL ALCOHOL, CASTOR OIL/IPDI COPOLYMER, LEONTOPODIUM ALPINUM CALLUS CULTURE EXTRACT, PARFUM/FRAGRANCE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, CAFFEINE, HYALURONIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, SODIUM HYALURONATE, PASSIFLORA INCARNATA EXTRACT, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, DEHYDROACETIC ACID, ACETYL TETRAPEPTIDE-5, TOCOPHEROL, BENZYL BENZOATE [N4602/A].

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Super Serum [10] Eye”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART