- 10%

Nuxe – Sun Light Fluid High Protection (SPF 50)

(1 përshtypje mbi produktin)

2,610 Lekë 2,900 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Mbron kundër plakjes qelizore, hidraton. Për lëkura normale në të kombinuara

Ky fluid me SPF 50 për fytyrën mbron lëkurën nga rrezet e diellit dhe parandalon plakjen qelizore. I pasur me ujë nga ekstrakti i Hyacinth, forcon barrierën e lëkurës duke e mbrojtur nga dehidratimi dhe nxit nxirjen.  Ekstrakti natyral i orizit, rozmarinës dhe vitaminës E mbrojnë qelizat nga plakja e parakohshme.

Formati i saj, i dizenjuar për tu tundur para aplikimit, ofron një teksture jo të ngjitshme, ideale për lëkurat normale në të kombinuara. Formulë rezistente ndaj ujit, me aromë të këndshme nga lulet Tiare dhe Vanilja.

Jo komedogjenik. Përbërësit nuk kanë origjinë shtazore.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë para ekspozimit në diell, duke evituar zonën rreth syve. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Normale, Mikse

Forma

Flakon

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Polymethyl Methacrylate, Phenyl Trimethicone, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum/Fragrance, Dimethicone, Tocopherol, Capryloyl Glycine, Phenoxyethanol, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Acrylates-/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, P-Anisic Acid, Sodium Gluconate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Laureth Sulfate, Dimethiconol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Aminomethyl Propanol, Eichhornia Crassipes Extract, Ethyl Ferulate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Fagraea Berteroana Flower Extract, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Geraniol, Citronellol, Coumarin [N2614/A].

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nuxe – Sun Light Fluid High Protection (SPF 50)
 • Avatar

  Anonymous (blerës i verifikuar)


  Me pelqehu shume ky produkte?

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×