- 30%Hot

Nuxe – Prodigious Floral Gift Set

(1 përshtypje mbi produktin)

6,020 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nuxe – Prodigious Floral Gift Set

Hidratoni lëkurën dhe flokët tuaj duke i lënë me një aromë delikate me lule. Seti Prodigiously Floral Gift ushqen fytyrën, trupin dhe flokët tuaj.

Ky set përmban:

Huile Prodigieuse Florale

Produkti ikonik i Nuxe me shtatë vajra të çmuar 100% botanikë tani prezanton një version të ri me një aromë delikate lulesh.

Ky vaj hidratues ka të njëjtën teksturë vaji të thatë dhe të njëjtin efektivitet në trup, fytyrë dhe flokë.

Veprimi i tij anti-oksidues, efekti “mburojë kundër ndotjes” dhe efekti i tij në zvogëlimin e shfaqjes së strijave e bëjnë atë aleatin tuaj të përditshëm. Cilësia e paimitueshme e vajit të thatë shoqërohet me një aromë të freskët lulesh për një moment të ri kënaqësie.

Ky vaj i thatë është i formuluar me 7 vajra 100% bimore:

 • Vaji hidratues Tsubaki
 • Vaj Argani me veti riparuese
 • Vaji Makadamia me veti ushqyese
 • Vaj zbutës Borago
 • Vaj hidratues Camellia
 • Vaj lajthie me veti mbrojtëse
 • Vaj bajame me veti zbutëse

 

Crème prodigieuse Boost xhel-krem për lëkura normale-mikse

Përkujdesje e përshtatshme për lëkurat normale në të kombinuar, gjeneratë e fundit e përkujdesjeve korrektuese, që nxisin rinine e lëkurës.

Ky xhel-krem përmban një kompleks anti-oksidant me lule Jasmini, lule Kalendule, Acid Hialuronik natyral të cilët luftojnë kundër efekteve të dëmshme të jetës së përditshme (stresi, lodhja, ndotja), duke respektuar balancën natyrale të lëkurës.

Që nga aplikimi i parë, lëkura është e hidratuar, plot freski. Shenjat e para të moshës zbehen, lëkura është më e butë, më e energjizuar, plot shkëlqim, duke dhënë një pamje të shëndetshme.

 

Nuxe Prodigieux Floral Precious Scented vaj dushi

Nuxe Prodigieux Scented Shower Oil është një kujdes me aromën e luleve, i freskët dhe delikat i Prodigieuse Floral Oil. Bazë pastruese e cila butësisht pastron lëkurën. Formula e saj është e biodegradueshme dhe lë lëkurën me aromë të lehtë. 96% e përbërësve me origjinë natyrore.

 

Nuxe Prodigieux Floral Candle

Nuxe Prodigieux Floral Candle një qiri që ofron një atmosferë me lule, të freskët dhe delikate me një aromë të frymëzuar nga aroma unike e Huile Prodigieuse Florale.

 

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet me pompë, Shishe me spray, Tubet

Sasia

40ml, 100ml

Oil: Coco-Caprylate/Caprate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Perfume/Fragrance, Camellia Oleifera Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Tocopherol, Argania Spinosa Kernel Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Ascorbic Acid, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol, Hydroxycitronellal, Geraniol. [N2216/B].

Jelly: Aqua/Water, Caprylyl-Capryl, Glucoside, Cocamipropropyl Betaine, Glycerin, Parfum/Fragrance, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycryl Laurate, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Sodium Hidroxide, Limonene, Linalool [N2218/A].

Cream: Aqua/Water, Alcohol Denat, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Propylheptyl Caprylate, Silica, Perfume/Fragrance, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ribose, Sodium Gluconate, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Sodium Hyalyuronate, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Pentylene Glycol, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Sodium Hydroxide, Faex Extract/Yeast Extract, MICA, CI77491/Iron Oxides, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol.

Candle: Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Linalool, Linalyl Acetate, Hexyl Salicylate, Limonene, Citronellol.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nuxe – Prodigious Floral Gift Set
 • Iljada B.

  Ideale per dhurate. Super ide

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART