- 20%

Nuxe – Pink Fever Set

3,200 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Pink Fever Set

Zbuloni një rutinë të këndshme 100% rozë! Tre produkte për kujdesin e lëkurës në një paketim elegant, ideal për dhuratat e fundvitit.

Nuxe Huile Prodigieuse Florale

Produkti ikonik i NUXE me shtatë vajra të çmuar 100% botanikë tani prezanton një version të ri me një aromë delikate lulesh. Ky vaj hidratues ka të njëjtën teksturë vaji të thatë dhe të njëjtin efektivitet në trup, fytyrë dhe flokë. Veprimi i tij antioksidant, efekti “mburojë kundër ndotjes” dhe efekti i tij në zvogëlimin e shfaqjes së strijave e bëjnë atë aleatin tuaj të përditshëm. Cilësia e saj e paimitueshme e vajit të thatë shoqërohet me një aromë të freskët lulesh për një moment të ri kënaqësie.

Pa përbërës të deriavuar nga kafshët. Aromë delikate grejpfrut, manjolë dhe myshk.

 • Aplikohet në fytyrë me masazhe të lehta duke u nisur nga qendra drejt konturit të fytyrës. Mund të kombinohet me kremin tuaj të përditshëm duke i shtuar këtij të fundit disa pika vaji.
 • Në trup, Huile Prodigieuse Florale masazhohet me lëvizje rrethore. Këshillohet të aplikohet mbi shpatulla, dekolte, këmbë dhe mbi strija.
 • Në flokë, Huile Prodigieuse Florale aplikohet mbi majat e flokëve për t’i ushqyer ato, sidomos flokët e thatë. Për një hidratim më të thellë, aplikojeni në flokë një ose dy herë në javë si një maskë për 10 minuta para shampos.

Nuxe Very Rose Lip Balm

Balsami i buzëve Very Rose është krijuar posaçërisht për buzët e thata dhe të plasaritura që kanë nevojë për një hidratim dhe ushqim ekstra. Tekstura e balmit shkrihet në buzët tuaja për ti mbrojtur ato nga agresionet e jashtme. Përveç kësaj, krijon një barrierë mbrojtëse duke e mbajtur kështu të gjithë hidratimin të përqëndruar në buzë. Buzët tuaja mbeten të buta, me një shkëlqim rozë, dhe për më tepër me një aromë joshëse vanilje që do t’i bëjë ato edhe më të parezistueshme! Lidhur me formulën e tij, ky balsam buzësh është i pasuruar me 100% përbërës me origjinë natyrale. Përbërësi kryesor i tij është ekstrakti i vajit të trëndafilit së bashku me gjalpin Shea dhe dyllin e bletës.

Aplikojeni balmin në buzët e thata dhe zonën e konturit të buzëve. Mund të përdoret si maskë nate; aplikoni një sasi të konsiderueshme në buzët tuaja para se të shkoni në shtrat.

Nuxe Very Rose ujë micelar qetësues 3 në 1

Formuluar për të pastrojë butësisht por në mënyrë efektive lëkurën tuaj. Duke qenë një hap i rëndësishëm në rutinën tonë të përditshme të përkujdesjes së lëkurës, ajo respekton balancën natyrale të lëkurës. Me një formulë unike që përshtatet me të gjithë tipet e lëkurave, ky ujë micelar nuk largon vetëm papastërtitë dhe makeup-in, por gjithashtu zbut dhe i ofron komfort lëkurës. Përmban një kombinim të përbërësve me origjinë bimore siç është Uji i Trendafilit dhe kompleksi Skin-Respect. Këto përbërës, përveç se pastrojnë në mënyrë perfekte lëkurën, forcojnë gjithashtu barrierën e lëkurës duke e zbutur atë. Me vetinë për të pastruar në thellësi, ky ujë micelar mbron lëkurën dhe e lë të freskët dhe të zbutur.

 • 97% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
 • E testuar nën kontroll oftalmologjik.

Aplikojeni me anë të një tamponi pambuku, në mëngjes dhe\ose darkë, në fytyrë dhe në sy. Nuk është nevoja të shplahet.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me spray, Shishe, Vazo

Sasia

15ml, 50ml, 100ml

Nuxe Huile Prodigieuse Florale
COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL [N2216/A]

Nuxe Very Rose Lip Balm
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cera Alba/Beeswax, C10-18 Triglycerides, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Rosa Centifolia Flower Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Isoeugenol [N4109/A]

Nuxe Very Rose ujë micelar qetësues 3 në 1
Aqua / Water, Glycerin, Peg-6 Caprylic / Capric Glycerides, Pentylene Glycol, Rosa Damascena Flower Water, Parfum / Fragrance, Sodium Gluconate, Cetrimonium Bromide, Xylitylyglitolucodium, Xylitylyglucohide, Xylitylyglitoxide, Hyxolito-Damide, Xylitylyglito4 / 10, Sodium Gluconate, Xylitylyolitoxidroxide, Xylitylyglucoxide At]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Pink Fever Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART