- 10%

Nuxe – Nuxuriance Ultra Serum tonifikues për lëkura të maturuara

6,255 Lekë 6,950 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Nuxuriance Ultra Replenishing Serum është një serum për lëkurat e maturuara e cila rivendos, tonifikon dhe përmirëson pamjen e lëkurës.

Formula e saj përmban përbërës aktivë me veprim targetues dhe të vazhdueshëm, Qeliza Bi-Floral (molekula aktive të inkapsuluara) dhe Bougainville të cilat nxisin krijimin e qelizave të reja në lëkurë.

Rezultati

Ky serum zbut dhe hidraton lëkurën menjëherë. Pas 28 ditëve aplikim, lëkura është më e tonifikuar, më e fortë, me shkëlqim dhe më e ndritshme. Konturet e fytyrës duken më të tërhequra.

95,2% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
Pa paraben. Jo komedogjenike.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Firma

Nuxe

Linja

Nuxuriance

Mosha

50+

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Contains at least 93% ingredients of natural origin (including Saffron and Bougainvillea Bi-Floral Cells and Crocus Extract)
Paraben free
Orange Blossom, Raspberry and Sandalwood scent.

7 [FR] patents

AQUA/WATER, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, C14-22 ALCOHOLS, HYDROXYETHYL UREA, PARFUM/FRAGRANCE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DEHYDROACETIC ACID, BOUGAINVILLEA GLABRA LEAF CELL EXTRACT, SODIUM GLUCONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BUTYLENE GLYCOL, HYALURONIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, AMMONIUM LACTATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) LEAF EXTRACT, ZINC PCA, UNDARIA PINNATIFIDA EXTRACT, ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, THEOBROMA CACAO (COCOA) LEAF CELL EXTRACT, CROCUS SATIVUS FLOWER EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, ASCORBIC ACID, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, COUMARIN, GERANIOL, CITRONELLOL [N3201/B]

The list of ingredients may be subject to change. We advise you to always check the ingredient list shown on the product purchased.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Nuxuriance Ultra Serum tonifikues për lëkura të maturuara”

LART

×