- 20%

Nuxe – Merveillance Lift Glow Firming Radiance Cream

4,720 Lekë

Krem hidratues me efekt lifting, me ngjyrë për të gjitha tonet e lekurës.

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Merveillance Lift Glow Firming Radiance Cream

Premton të ofrojë një efekt lifting dhe një shkëlqim të shëndetshëm! Për këtë qëllim, kremi përmban vaj mikro-algash, një përbërës aktiv i fuqishëm që përfshin fuqinë e 4 miliardë qelizave në vetëm një pikë të vetme. Ky vaj është i dobishëm në forcimin e lëkurës çdo ditë, duke kontribuar ndjeshëm në vetitë forcuese të kremit. Përveç përbërësit të tij unik, formula përfshin ekstraktin botanik të domates, i cili i jep dhe ngjyrën delikate kremit dhe rrit shkëlqimin e lëkurës. Nuanca e tij universale është krijuar për të qenë ideale për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës, duke e bërë atë një shtesë të gjithanshme për çdo rutinë të kujdesit të lëkurës. Pas aplikimit, përdoruesit vërejnë një efekt të menjëhershëm, lëkura duket më e lëmuar, më e ndritshme dhe e freskët. Përdorimi i vazhdueshëm çon në përfitime më të rëndësishme, si korrigjimi i rrudhave dhe lëkura më e fortë.

Përbërësit kryesorë:

 • Vaji i mikro-algave rrjedh nga Chlorella Vulgaris, i famshëm për aftësitë e tij të jashtëzakonshme rigjeneruese dhe elasticitetin. Ky vaj është veçanërisht i pasur me acide yndyrore esenciale dhe antioksidantë. Forcon lidhjen dermo-epidermale, thelbësore për qëndrueshmërinë dhe rininë e lëkurës. Prandaj, ky vaj ndihmon në rikthimin e elasticitetit të lëkurës, përforcimin e kolagjenit, lëkurën e fortë dhe korrigjimin e rrudhave.
 • Ekstrakti i domates i jep kremit një nuancë universale dhe luan një rol vendimtar në nxjerrjen e shkëlqimit në tonet e ndryshme të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë duke punuar nga qendra jashtë (duke shmangur zonën e syve). Vazhdoni në qafë dhe dekolte nëse dëshironi. Aplikojeni në mëngjes pas serumit.

Firma

Nuxe

Mosha

45+

Forma

Tubet

Sasia

50ml

AQUA/WATER, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SQUALANE, BEHENYL ALCOHOL, ARACHIDYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, SODIUM POLYACRYLATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYACETOPHENONE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MICA, CI 77491/IRON OXIDES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, UNDARIA PINNATIFIDA EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE [N4706/A]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Merveillance Lift Glow Firming Radiance Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART