- 20%

Nuxe – Merveillance Lift anti-ageing routine

8,800 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Nuxe Merveillance Lift anti-ageing Set

Kombinimi i efektivitetit kundër plakjes dhe kënaqësisë përfundimtare në një set të vetëm. Nuxe Merveillance Lift anti-ageing Set përmban kremin e syve i cili zbeh menjëherë rrudhat dhe shenjat e lodhjes, kremin e natës me aromë delikate lulesh dhe myshku dhe kremin hidratues kundër rrudhave për një pamje rinore.

Nuxe Merveillance Lift Eye Cream

Ky krem forcues për sytë është i mbushur me një vaj mikro-algash ultra korrigjues, një përbërës aktiv jeshil që përqëndron fuqinë e 4 miliardë qelizave vendase (në një pikë të vetme) për të forcuar lëkurën tuaj çdo ditë. Tekstura e saj e pabesueshme me origjinë natyrore zbeh menjëherë rrudhat dhe shenjat e lodhjes, duke i bërë sytë të duken më rinorë që në aplikimin e parë. Efektiviteti kundër plakjes dhe kënaqësia përfundimtare me një aromë të lehtë, e zhvilluar posaçërisht për zonën e konturit të syve.

 • Rrudhat zbuten.
 • Qepallat duken të ngritura.
 • Efekti lifting në zonën e konturit të syve i bën sytë të duken më të gjerë.

Merrni ekuivalentin e 2 kokrra orizi krem për sytë, shpërndajeni në të dy gishtat tregues dhe lyejeni butësisht përgjatë zonës kockore poshtë të dy syve. Vendosni gishtat tregues në qoshet e brendshme të syve dhe bëni 3 lëvizje zbutëse nga qendra e brëndshme në këndin e jashtëm të syrit tuaj. Pa marrë asnjë produkt tjetër, përsëriteni 3 herë poshtë harkut të vetullës. Më pas bëni lëvizje rrethore më të forta mbi zonën e cepave të syrit. Përfundoni duke trokitur butësisht me majat e gishtave për të ndihmuar në dekonstruksionin e zonës rreth syve. Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje.

Nuxe Merveillance Lift Firming Powdery Cream

Përjetoni rezultate të menjëhershme kundër plakjes falë një teksture inovative. Efektshmëri kundër plakjes dhe kënaqësi e fundit me harmoni delikate lulesh dhe myshku. Pas aplikimit, lëkura duket  71% me më pak rrudha. Në 2 muaj lëkura duket më e lëmuar deri në +63%. Rrudhat korrigjohen. Lëkura është më e fortë, duke u shfaqur dukshëm më rinore. Formula është e pasuruar me një vaj mikro-algash ultra korrigjues, një përbërës aktiv që përqendron fuqinë e 4 miliardë qelizave në një pikë të vetme për të forcuar lëkurën tuaj çdo ditë.

 • Efektshmëri kundër plakjes, aromë delikate lulesh dhe myshku.
 • Përkujdesje për lëkurën, e formuluar dhe e prodhuar në Francë.
 • Trajton problematikat e lëkurës: humbja e qëndrueshmërisë, rrudha dhe linja të holla, dehidratim.
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës.

Aplikoni një sasi kremi sa një lajthi në fytyrë, duke punuar gjithmonë nga qendra jashtë (duke shmangur zonën e syve). Vazhdoni në qafë dhe dekolte nëse dëshironi. Masazhojeni derisa kremi të përthithet plotësisht. Ideal për tu përdorur në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas serumit.

Nuxe Merveillance Lift  Krem nate i koncentruar

Efektshmëri e përqendruar kundër plakjes për lëkurë të çlodhur dhe të relaksuar, sikur të kishit fjetur edhe 2 orë shtesë. Ky krem nate forcues është i mbushur me një vaj mikro-algash ultra korrigjues, një përbërës aktiv jeshil që përqendron fuqinë e 4 miliard qelizave të algave në një pikë të vetme për të forcuar lëkurën tuaj çdo ditë. Në mëngjes, lëkura rimbushet me energji. Lëkura duket e riparuar dhe më e lëmuar. Rrudhat korrigjohen dhe lëkura duket e ngritur. Lëkura është më e fortë, duke u shfaqur dukshëm më rinore.

 • Efektshmëri kundër plakjes aromë delikate lulesh dhe myshku.
 • Përkujdesje për lëkurën e formuluar dhe e prodhuar në Francë.
 • Trajton problematikat e lëkurës: humbja e qëndrueshmërisë, rrudha dhe linja të holla, dehidratim.
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës.

Aplikoni kremin e natës të koncentruar NUXE Merveillance Lift në darkë në lëkurën e pastër dhe të thatë të fytyrës, qafës dhe dekoltesë.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet, Vazo

Sasia

2 x 15ml, 50ml

Nuxe Merveillance Lift Eye Cream
Aqua/Water, Squalane, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Sodium Polyacrylate, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Arachidyl Glucoside, Parfum/Fragrance, Phenethyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Gluconate, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Althaea Officinalis Root Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Benzyl Alcohol, Chlorella Vulgaris Extract, Acetyl Tetrapeptide-5, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract.

Nuxe Merveillance Lift Firming Powdery Cream
AQUA/WATER, SQUALANE, GLYCERIN, 2,3-BUTANEDIOL, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, SODIUM POLYACRYLATE, ARACHIDYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PHENETHYL ALCOHOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SODIUM GLUCONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, UNDARIA PINNATIFIDA EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, ACETYL TETRAPEPTIDE-5, DEHYDROACETIC ACID, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE [N4705/A]

Nuxe Merveillance Lift Night Cream
AQUA/WATER, SQUALANE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., CETEARYL ALCOHOL, PENTYLENE GLYCOL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PARFUM/FRAGRANCE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, CITRIC ACID, UNDARIA PINNATIFIDA EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, TOCOPHEROL, DEHYDROACETIC ACID, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Merveillance Lift anti-ageing routine”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART