- 30%

Nuxe – Melting Lotion High Protection (SPF 50)

2,030 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Nuxe – Melting Lotion High Protection (SPF 50)

Locioni me mbrojtje të lartë Nuxe (SPF 50) siguron mbrojtje nga rrezet UVA dhe UVB, duke e hidratuar lëkurën pa lënë mbetje të yndyrshme ose shtresë të bardhë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe moshat 20+.

Tekstura e shkëlqyeshme e formulës së këtij locioni, shkrihet në lëkurë, ushqen lëkurën me një përzierje të ekstraktit të orizit, rozmarinës dhe vitaminës E, duke i dhënë antioksidantë për të ndihmuar në minimizimin e efekteve të dukshme të foto-plakjes së parakohshme të saj. Mbron nga krijimi i njollave të errëta dhe hidraton lëkurën. Mbron lëkurën nga stresi oksidativ dhe dëmtimi i shkaktuar nga radikalet e lira. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin, kremi kundër diellit ndërthur aromën e portokallit të ëmbël, luleve të tiarës dhe vaniljes për një aromë të frymëzuar nga sezoni veror. Ky locion është rezistent ndaj ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni locionin mbrojtës ndaj diellit në sasi të bollshme përpara se të dilni në diell. Në fytyrë, aplikojeni në mënyrë të njëtrajtshme me gishta, duke shmangur zonën e konturit të syve. Në trup, aplikojeni direkt në lëkurën tuaj dhe përhapeni tërësisht. Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas notit ose tharjes së lëkurës me peshqir. Aplikimi i një sasie të pamjaftueshme të produktit do të ulë ndjeshëm nivelin e mbrojtjes nga dielli.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

SPF

50+

Aqua/Water, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Diisopropyl Sebacate, Parfum/Fragrance, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Glycol Palmitate, Dimethicone, C20-22 Alkyl Phosphate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Benzyl Alcohol, C20-22 Alcohols, Capryloyl Glycine, Arginine, Tocopherol, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Talc, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Dehydroacetic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Gluconate, Dimethiconol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lauroyl Lysine, Eichhornia Crassipes Extract, Inositol, Ethyl Ferulate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Fagraea Berteroana Flower Extract, Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Melting Lotion High Protection (SPF 50)”

LART