- 10%

Nuxe – Insta-Masque, maskë eksfoliuese dhe unifikuese

2,520 Lekë 2,800 Lekë

(Exfoliating + Unifying Mask)

Përshkrimi i Produktit

Maskë eksfoliuese dhe unifikuese, e përshtatshme  për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet.

Kjo maskë pastruese bashkon përfitimet e ujit të trendafilit me Vajin Makadamia dhe një pudër fine eksfoliuese me origjinë natyrale në mënyrë që të eksfoliojë dhe unifikojë pamjen në vetëm 2 minuta.

Rezultati: Nga aplikimi i parë, në vetëm 2 minuta, lëkura është e zbutur dhe e ndriçuar.

Tekstura xhelatinoze kthehet në vaj në kontakt me lëkurën, për një moment kënaqësie. E le lëkurën të aromatizuar me erë trëndafili dhe vjollce.

Përmban 98,3% të përbërësve me origjinë natyrore.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoret 1-2 herë në javë.
Aplikojeni në lëkurë të thatë, duke evituar zonën rreth syve. Lëreni të veprojë për 2 minuta, që të zbusë lëkurën dhe të heqë qelizat e vdekura.  Më pas masazhojeni me lëvizje rrethore derisa të kthehet në vaj. Shplajeni mirë me ujë. Mund të përdoret dhe në dush për më shumë lehtësi.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Coco-Caprylate/Caprate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sucrose Laurate, Sucrose Stearate, Rosa Damascena Flower Water, Hydrated Silica, Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Aqua/Water, Levulinic Acid, Sodium Gluconate, Xylitylglucoside, Sodium Levulinate, Anhydroxylitol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Xylitol, Dehydroacetic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Phenoxyethanol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil [N4203/A]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Insta-Masque, maskë eksfoliuese dhe unifikuese”

LART

×