- 10%

Nuxe – Huile Prodigieuse Florale

3,510 Lekë 3,900 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Produkti ikonik i NUXE me shtatë vajra të çmuar 100% botanikë tani prezanton një version të ri me një aromë delikate lulesh.

Ky vaj hidratues ka të njëjtën teksturë vaji të thatë dhe të njëjtin efektivitet në trup, fytyrë dhe flokë.

Veprimi i tij anti-oksidues, efekti “mburojë kundër ndotjes”  dhe efekti i tij në zvogëlimin e shfaqjes së strijave e bëjnë atë aleatin tuaj të përditshëm. Cilësia e saj e paimitueshme e vajit të thatë shoqërohet me një aromë të freskët lulesh për një moment të ri kënaqësie.

Ky vaj i thate eshte i formuluar me 7 vajra 100% bimore:

 • Vaji hidratues Tsubaki
 • Vaj Argani me veti riparuese
 • Vaji Makadamia me veti ushqyese
 • Vaj zbutës Borago
 • Vaj hidratues Camellia
 • Vaj lajthie me veti mbrojtëse
 • Vaj bajame me veti zbutëse

Pa përbërës të deriavuar nga kafshët.

Aromë delikate grejpfrut, manjolë dhe myshk.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni Huile Prodigieuse® Florale gjatë gjithë vitit, dimër ose verë, në fytyrë, flokë dhe trup.

Aplikohet në fytyrë me masazhe të lehta duke u nisur nga qendra drejt konturit të fytyrës. Mund të kombinohet me kremin tuaj të përditshëm duke i shtuar këtij të fundit disa pika vaji.

Në trup, Huile Prodigieuse Florale masazhohet me lëvizje rrethore. Këshillohet të aplikohet mbi shpatulla, dekolte, këmbë dhe mbi strija.

Në flokë, Huile Prodigieuse Florale aplikohet mbi majat e flokëve për t’i ushqyer ato, sidomos flokët e thatë. Për një hidratim më të thellë, aplikojeni në flokë një ose dy herë në javë si një maskë për 10 minuta para shampos.

Firma

Nuxe

Linja

Prodigieuse

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Flakon

Sasia

100ml

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, GERANIOL [N2216/A].

The list of ingredients may be subject to change. We advise you to always check the ingredient list shown on the product purchased.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Huile Prodigieuse Florale”

LART

×