- 10%

Nuxe – Crème prodigieuse Boost balsam-vaj rigjenerues nate

4,590 Lekë 5,100 Lekë

(Crème prodigieuse Boost Night recovery oil balm)

In stock

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje nate, e përshtatshme për të gjithë tipet e lëkurave, gjeneratë e fundit e përkujdesjeve korrektuese, që nxisin rininë e lëkurës.

Ky balsam-vaj përmban një kompleks anti-oksidant me lule Jasmini, lule Kalendule, Vaj Makadamia, ekstrakt të luleve të Nopal-it të cilët ndihmojnë lëkurën të rigjenerohet gjatë natës nga efektet e dëmshme të jetës së përditshme (stresi, lodhja, ndotja). Respekton balancën natyrale të lëkurës.

Tekstura shumë e butë me Vaj Makadamia e mbështjell lëkurën tuaj me butësi pa e lënë të yndyrshme.

Rezultati: Në zgjim, lëkura është e relaksuar dhe e freskët dhe do të gjejë energjinë për një ditë të re.

 • E formuluar pa paraben. Jo komedogjenike.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në darkë, në fytyrë, qafë dhe dekolte, para koncentratit primer hidratues.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Natural origin active ingredients: Jasmine Flower, Calendula flower, cellular Sugar, Macadamia oil, Nopal flower extract.

1 [FR] patent

Aqua/Water, Dicaprylyl Ether, Alcohol Denat., Glycerin, Squalane, Dimethicone, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Octyldodecanol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ribose, Sodium Gluconate, Opuntia Coccinellifera Flower Extract, Butylene Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Pentylene Glycol, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Faex Extract/Yeast Extract, Sodium Hydroxide, Biosaccharide Gum-1, Mica, Ci 77491/Iron Oxides, Calendula Officinalis Flower Extract, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol [N3902/A]

The list of ingredients may be subject to change. We advise you to always check the ingredient list shown on the product purchased.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Crème prodigieuse Boost balsam-vaj rigjenerues nate”

LART

×