- 30%

Nuxe – Aquabella Xhel mikro-eksfoliant

1,680 Lekë 2,400 Lekë

(Micro-Exfoliating Purifying Gel)

Përshkrimi i Produktit

Xhel për pastrimin e fytyrës me mikro-rruaza natyrale blu, i cili pastron thellësisht dhe pa tharë lëkurën.

Ideale për njerëzit e moshës 18-25 vjeç, ky xhel pastrues i përditshëm eliminon yndyrën e tepërt dhe heq panjëtrajtshmërinë për një lëkurë më të qartë, të freskët dhe shkëlqyese.

Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrore: Zambak i bardhe uji, Acid Hialuronik, Kompleks Vegjetal (tërshërë,
Nasturtium, Lentil), Mikro rruaza blu, grimca silice që eksfoliojnë.

Ky xhel ka një aromë të lehtë bimësh, e cila insipiron freski dhe pastërti.
Përmban 85,3% të përbërësve me origjinë natyrore.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë. Masazhojeni në lëkurë të njomë dhe shplajeni.

Firma

Nuxe

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Natural origin active ingredients: White Waterlily, Hyaluronic Acid, Natural Blur Complex (Oat, Nasturtium, Green Lentil), Exfoliating silica particles, Blue micro-beads

A delicate, feminine and fresh floral scent with notes of cucumber, lemon and jasmine.
1 [FR] patent

Aqua/Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Pentylene Glycol, Parfum/Fragrance, Hydroxyethyl Urea, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cocamidopropyl Betaine, Hydrated Silica, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Glyceryl Laurate, Sodium Gluconate, Mannitol, Sodium Chloride, Microcrystalline Cellulose, Ammonium Lactate, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Sodium Benzoate, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Tropaeolum Majus Flower/Leaf/Stem Extract, Ci 77007/Ultramarines, Propanediol, Nymphaea Alba Flower Extract, Linalool, Benzyl Salicylate [N3301/A].

The list of ingredients may be subject to change. We advise you to always check the ingredient list shown on the product purchased.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuxe – Aquabella Xhel mikro-eksfoliant”

LART

×