- 10%

Nutrigen – Supra

Original price was: 1,590 Lekë.Current price is: 1,431 Lekë.

Suplement ushqimor që mbështet rritjen e shëndetshme të femijëve.

Përshkrimi i Produktit

Nutrigen Supra

Nutrigen Supra është një shurup maxi-vitaminë dhe maxi-mineral që siguron furnizimin me të gjithë mikronutrientët të nevojshëm për zhvillim të fëmijës mbi nivelin mesatar. Përbërësit e llojeve të ndryshme dhe nga burime të ndryshme nevojiten pasi  ofrojnë mbështetje në rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve. Fëmijët me rritje të shpejtë kanë nevojë për më shumë mikroelemente.

Përbërësit aktive:

 • Kalcium dhe Vitamina D: nevojiten për rritje normale, zhvillimin kockor dhe ruajtjen e funksionit normal muskular.
 • Bakër: kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të indit lidhor.
 • Magnezi, Mangan, Fosfor dhe Vitamina K: kontribuojnë në mirëmbajtjen e sistemit kockor.
 • Biotin, Vitamina B2: kontribuojnë në përmirësimin e metabolizmit.
 • Acid folik, Vitamina B5: kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe dobësisë trupore.
 • Vitamina B1. B3, B5, B12, C dhe Jod: kontribuojnë në ruajtjen e mirëfunksionimit të sistemit nervor.
 • Zinku: kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit konjitiv.

Benefitet e përdorimit:

 • Bazuar në opinionet e profesionistëve të mjekësisë , ushqyerjes dhe arsimit performanca akademike dëmtohet nga një dietë e varfër ushqimore. Formula unike e shurupit Supra e përbërë prej  13 lloje vitaminash dhe 10 lloje mineralesh është e aftë të plotësojë deficitet, nxisi rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm  të indeve si dhe gjithashtu të përmirësojë aktivitetin normal të shëndetshëm të sistemeve kryesore të trupit.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore e sugjeruar:

 • Foshnjat 6-12 muajsh: 5ml/ditë  (mund të përzihet me qumësht ose ujë)
 • Fëmijë 1-3 vjeç: 10ml/ditë
 • Fëmijë mbi 3 vjeç: 15ml/ditë

Rekomandohet të mostejkalohet sasia ditore. Tundeni përpara përdorimit.

 

Firma

Nutrigen

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Aroma

Portokall

Sasia

200ml

Deionised Water, Calcium Lactate, Monosodium Phosphate, Magnesium Sulfate, Natural Orange Flavour, L-Ascorbic Acid (Vitamin C), Thickeners (Sodium Carboxymethyl Cellulose, Xanthan Gum), DL-Alpha-Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Zinc Sulfate Monohydrate, Acidity Regulators (Citric Acid, Trisodium Citrate Dihydrate), Niacinamide (Vitamin B3), Preservative (Sodium Benzoate), Cholecalciferol (Vitamin D3), Calcium D-Pantothenate (Vitamin B5), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Manganese Gluconate, Sweetener (Sucralose), Copper Gluconate, Beta-Carotene, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1), Phytomenadione (Vitamin K), Folic Acid, Potassium Iodide, Chromium Chloride, Sodium Selenite, Sodium Molybdate, D-Biotin, Cyanocobalamin (Vitamin B12).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutrigen – Supra”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART