- 10%

Nutrigen – Inulin

Original price was: 1,490 Lekë.Current price is: 1,341 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nutrigen Inulin

Kapsllëku kronik është një nga problemet e zakonshme gjatë fëmijërisë. Ajo shkakton shqetësim tek fëmija dhe familja, shkaku i kapsllëkut është multifaktorial dhe nuk është kuptuar mirë.

Prebiotikët si Inulin janë një qasje e sigurt, e lehtë dhe efektive për të përmirësuar funksionin e zorrëve duke ndikuar pozitivisht në florën bakteriale të zorrëve.

Nutrigen Inulin përmban prebiotikë , vitamina dhe minerale thelbësore për funksione të shëndetshme të zorrëve. Pija Nutrigen Inulin kontribuon në ruajtjen e defekimit normal duke rritur shpeshtësinë  frekuencën e jashtëqitjes.

Vitaminat dhe mineralet e përfshira në Nutrigen Inulin reduktojnë aktivitetin oksidues gjatë kapsllëkut kronik dhe ndihmojnë në rritjen e marrjes së mikro-ushqyesve.

 • Pa ngjyrues artificial dhe konservues.
 • I përshtatshëm për veganët dhe pa gluten.
 • Nutrigen Inulin jep rehati gastrointestinale gjatë kapsllëkut kronik.

Udhëzime mbi përdorimin 

Shërbejeni të paktën një bustinë çdo ditë.

Hapni pjesën e sipërme të qeskës dhe derdhni të gjithë përmbajtjen e qeskës në gotë dhe shtoni mbi gjysmë gote (rreth 100 ml) ujë të ftohtë ose të ngrohtë. I trazoni mirë derisa të tretet.

Pasi përzierja të jetë gati, konsumojeni brenda gjysmë ore. Nëse përzierja trashet, shtoni më shumë ujë dhe përzieni.

Firma

Nutrigen

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

10

Native Chicory Orafti® Inulin, Acidity Regulators (Citric Acid, Tri-sodium citrate Di-hydrate), Magnesium Sulfate (Mg), Sweetener (Stevia rebaudiana L. Bertoni Extract), Natural Flavourings (Kiwi Fruit, Lime, Apricot), L-Ascorbic Acid (Vitamin C), Beta-Carotene, DL-Alpha-Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Cholecalciferol (Vitamin D3), Chromium Chloride (Cr), Folic Acid, Sodium Selenate (Se), Potassium Iodide (I)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutrigen – Inulin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART