- 10%

Nutrigen – Growmega

Original price was: 1,590 Lekë.Current price is: 1,431 Lekë.

Shurup me vaj peshku dhe vitamina thelbësore që ndihmojnë rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve.

Rezultati: Gjatësi dhe sistem skeletor më të forcuar.

Përshkrimi i Produktit

Nutrigen  Growmega

Nutrigen Growmega është një shurup me vaj peshku i pasuruar me vitamina dhe minerale të cilët luajnë një rol thelbësor në rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve. Shurupi Growmega është i ndryshëm nga të gjithë shurupet e njohura konvencionale të vajit të peshkut jo vetëm në përbërjen dhe shijen e tij, por specifikisht në përmbajtjen e vajit të peshkut.

Benefitet e përdorimit:

 • Përbërja  unike me acidet yndyrore EPA dhe DHA të vajit të peshkut, L- Arginine, Vitamina A, D dhe K dhe minerale si Kalcium, Zink, Jod dhe Fosfor  ndihmojnë në  ruajtjen e zhvillimit normal të kockave, dhëmbëve dhe funksionit normal të muskujve.
 • Fëmijët kanë një sistem skeletor më të fortë dhe më tepër gjatësi.
 • Nuk përmban sheqer, konservant, ngjyrues, aromatizues artificial dhe fenilalaninë. Vitamina D nuk ka origjinë shtazore.
 • Problemi kryesor i  refuzimit të konsumimit të shurupit nga fëmijët prej shijes dhe aromës të padëshiruar është zgjidhur nga shurupi Growmega. Ofrohet me shije të pëlqyeshme të lëngut të freskët portokall.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore e marrjes: 10ml për fëmijët mbi 12 muajsh. Rekomandohet të mos tejkalohet kjo sasi ditore.

Firma

Nutrigen

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

12, 12+

Forma

Shishe

Aroma

Portokall

Sasia

200ml

Aqua, Monosodium Phosphate, Calcium Chloride, FISH Oil, L-Arginine, Sorbitan Monostearate, Orange Flavour, Thickeners (Xanthan Gum, Carboxymethyl Cellulose), Acidity Regulators (Citric Acid, Trisodium Citrate Dihydrate), Zinc Sulfate Monohydrate, Sucralose, Retinyl Palmitate (Vitamin a), Cholecalcife- rol (Vitamin d), Potassium lodide, Phytomenadione (Vitamin k), Riboflavin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutrigen – Growmega”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART