- 10%

Nutrigen – Grape Syrup

1,431 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nutrigen Grape Syrup

Nëse dëshironi që fëmijët tuaj të kenë një peshë të shëndetshme, filloni të menaxhoni peshën në fëmijëri. Të qenit mbipeshë ka efekte vendimtare në shëndet dhe mund të sjellë probleme shëndetësore në moshën madhore. Ata që hanë me kujdes marrin më shumë energji, por më pak lëndë ushqyese, ndërsa marrin kalori të larta, humbasin lëndët ushqyese thelbësore. Shërbejnë për furnizimin me lëndë ushqyese thelbësore.

Nutrigen Grape Multivitamin Multimineral Shurup lufton kundër obezitetit dhe çrregullimeve të lidhura me obezitetin e fëmijërisë.

Nutrigen Grape Shurup është për fëmijët që kanë probleme me oreksin, ata marrin më shumë energji, por më pak lëndë ushqyese, ndërsa duke u shëndoshur, humbasin lëndët ushqyese thelbësore. Ky shurup furnizon me lëndë ushqyese thelbësore ndërsa lufton për formimin e peshës së tepërt të trupit.

Ekstrakti i rrushit njihet si një antioksidant i fuqishëm që mbron trupin nga plakja e parakohshme.

Udhëzime mbi përdorimin 

Marrja e sugjeruar ditore:

 • Fëmijët 1-3 vjeç: Të merren 5 ml në ditë.
 • Fëmijët mbi 3 vjeç: Të merren 10 ml në ditë.

Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar ditore të shërbimit. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësues për një dietë të balancuar.

Firma

Nutriben

Mosha

12+

Sasia

200ml

Forma

Shishe

Aqua, Grape Concentrate, Fructose, Magnesium
Sulfate, Grape Extract, Acidity Regulator (Trisodium
Citrate Dihydrate), L-Ascorbic Acid (Vitamin. O, DL-Alpha-Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Niacinamide (Vitamin B3), Zinc Sulfate Monohydrate, Thickener (Xanthan Gum), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Calcium D-Pantothenate (Vitamin B5), Cholecalciferol (VitaminD), Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Phytomenadione (Vitamin K), Folic Acid, Potassiumlodide, Sodium Selenite, Chromium Chloride, D-Biotin, Cyanocobalamin (Vitamin B12).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutrigen – Grape Syrup”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART