Nutriben – Soja

2,100 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Soja

Qumështi Nutriben rekomandohet kur ushqyerja me gji është e pamundur ose e pamjaftueshme. Qumështi i sojës nuk përmban laktozë dhe është formuluar për fëmijët që kanë:

 • alergji nga proteinat e qumështit të lopës,
 • intolerantë ndaj laktozës,
 • gastroenterit akut dhe diarre.

Përmban L-methionine, I-carnitine, I-tryptophan, vitaminë D dhe nukleotide. Përmbush standartet e ESPHAGAN dhe legjislacionit europian, në lidhje me pesticidet, mbetjet dhe substancat toksike.

Udhëzime mbi përdorimin

Lahen duart dhe të gjitha pajisjet që nevojiten për përgatitjen e qumështit. Vlohet uji dhe lihet të ftohet deri në temperaturën 45°C. Shtohet sasia e duhur e qumështit dhe përzihet deri në tretje të plotë. Respektohet raporti i mëposhtëm:

 • 2 lugë qumësht në 60ml ujë, për fëmijët 0-2 javësh;
 • 3 lugë qumësht në 90ml ujë, për fëmijët 2-8 javësh;
 • 5 lugë qumësht në 150ml ujë, për fëmijët 2-3 muajsh;
 • 6 lugë qumësht në 180ml ujë për fëmijët 3-6 muajsh;

Para se t’i jepet qumështi fëmijës provohet nxehtësia duke hedhur disa pika në dorë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Glucose syrup, vegetable oils (palm olein, coconut oil, rapeseed oil, high oleic sunflower oil, sunflower oil and palm oil), isolated soy protein, minerals (potassium citrate, calcium citrate, calcium hydroxide, monocalcium phosphate, magnesium chloride, dipotassium phosphate, potassium chloride, calcium chloride, sodium citrate, magnesium citrate, ferrous sulfate, zinc sulfate, manganese sulfate, cupric sulfate, potassium iodide and sodium selenite), emulsifier (soya bean), choline chloride, vitamins (L-ascorbic acid, DL- α -tocopherol acetate, nico namide, calcium D-pantothenate, ribo avine, renol acetate, amine hydrochloride, pyridoxine hydrochloride, folic acid, loquinone, D- bio na, cholecalciferol and cyanocobalamin), L-tryptophan, taurine, L-me onine, inositol, nucleated two (0,04%) (cydin 5′-monophosphate, disodium uridine 5′-monophosphate, adenosine 5′-monophosphate, disodium guanosine 5′-monophosphate and disodium inosine 5′-monophosphate), an oxidants (extract rich in tocopherols and ascorbyl palmitate) and L-carnitine.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Soja”

LART