Nutriben – Qumësht Natal 1 (0m+)

(10 përshtypje mbi produktin)

1,550 Lekë2,850 Lekë

Qumësht për bebe për përdorim nga dita e parë deri në 6 muaj.

Përshkrimi i Produktit

Nutriben Qumësht Natal 1 – nga dita e parë deri në 6 muaj.

Përberja: qumësht i skremuar, shurup qumështi i demineralizuar, vajra vegjetale, laktozë, probiotikë, vaj peshku, koncentrat proteinash serike, minerale, vitamina, aminoacide, fibra ushqimore, lecitinë soje, taurinë, nukleotide, acid citrik.

Përgatitja:
Sterilizohen biberonët dhe enët e tjera paraprakisht. Vlohet uji dhe ftohet uji deri në 45°C. Lahen duart para përgatitjes së qumështit. Qumështi i mbetur i pakonsumuar në biberon të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Të mos përdoret pas datës së skadencës së treguar në fund të kutisë.

MoshaNr. i masave qumësht Nutriben NatalUjë (ml)Vaktet ditore
0-2 javë2608
2-8 javë3907
2-3 muaj51505
3-6 muaj61805
Mbi muaj82404

Kujdes:
Ushqimi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe zhvillimin e fëmijeve. Ky produkt do të përdoret për foshnjat. Përpara se të vendosësh të plotësosh ose të zëvendesosh ushqimin e gjirit me këtë produkt këshillohu me mjekun.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr, 800gr

Pështypjet mbi produktin
 • 4.8
  vlerësime
 • 5 Yje
  80%
  4 Yje
  20%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
10 përshtypje për Nutriben – Qumësht Natal 1 (0m+)
 • .

  Pershendetje , ne maternitet mamia e perziente me uje per bebe dhe nuk e ngrohte ujin a eshte i perdorueshem ne kete forme apo jo ?

  • FarmaCity F.

   Pershendetje! Mund te perdoret dhe me uje te ftohte nese eshte uje per bebe. Nese perdoret uje i zakonshem rekomandohet te zihet.

 • .

  prsh sa kohe afat perdorimi ka qumeshti qe nga momenti qe kutia hapet per perdorim te perditshem 3her nga 30ml sa dit ose jave ka afat skadimi

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, mund të përdoret për 1 muaj pas hapjes

 • .

  Jam shum e kenaqur nga nutriben per djalin Tim tre muajsh

 • Ergys X.

  Pershendetje doja te dija sa lug qumesht duhet perdorur per nje bebe 3 muajshe??

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, e përditësuam produktin me tabelën e dozimit.

   Për bebe 3 muajshe përdoren 6 masa qumësht me 180ml ujë të ndara në 5 vakte ditore.

 • Ergys X.

  Po kur zorret i kan marr ajer cfar duhet ti bejm
  Aq shum qumshet nuk i shkakton gazra te tepruara

  • FarmaCity F.

   Eshte doza e perllogaritur per moshen, pa merak. Per trajtimin e kolikave kemi disa alternativa: mund ti shikoni ketu

 • Rozeta L.

  Pershendetje!Javen e pare Sa luge me qumesht duhet Të pergatisim 30ml me 1 luge
  Apo 60 ml me 2 luge?

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, zakonisht ne javen e pare femija konsumon nje sasi te vogel. Dhe 1 mase me 30ml uje mund te jete e mjaftueshme dhe me pas shtohet gradualisht.

 • .

  Pershendetje sa koh duhet ta mbajm qumeshtin ne biberon pasi esht i pergatitur dhe femija nuk e pin te gjithe .. dhe duhet ti japi nje femije 1 muajsh 5 her ne dit nga 2 lug pluhur dhe 60 ml uj per nje vakt ?

 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  ?

 • .

  A mundeni te na tregoni si pergaditet ky qumesht per bebe…

 • .

  Pershendetje ! Kam nje jave qe kam nisur djalit tim 2 muajsh Nutribene 1 pasi lindi para kohe e deri ne dy muajsh i perdora Nutribene Bajo Peso . Qekur kam filluar kete i cili nuk tretet mire pasi mbetet me kokerriza ne beberon femija ime del jashte shume shpesh dhe ka shume prerje barku . Ka te bej qumeshti ???

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART