Nutriben – Muhalebi mëngjesi, grurë & fruta (12m+)

950 Lekë

Muhalebi mëngjesi me grurë & fruta – e përshtatshme për bebe mbi 12 muaj.

(Breakfast Wheat and Fruit)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben muhalebi mëngjesi grurë & fruta – është e përshtatshme për bebe mbi 12 muaj si një vakt mëngjesi i shpejtë.

Nutriben ka zhvilluar një proces jo kimik për procesimin e ushqimeve: hidrolizën termike. Ky proces teknologjik siguron ruajtjen e vlerave ushqimore dhe shijen origjinale të përbërësve.

Përbërja: miell gruri 61%, glukozë, maltodextrine, fruta 7% (banane, portokall) minerale (hekur, kalçium, fosfor), vitamina C, niacinë, vitaminë E, acid pantotenik, vitaminë B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3), aromë vanilje.

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë. Mbi to hidhet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit. Përzihet me kujdes derisa të përftohet muhalebia homogjene. Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Muhalebi mëngjesi, grurë & fruta (12m+)”

LART