Nutriben – Krem orizi pa gluten (4m+)

580 Lekë

Krem orizi pa qumësht

(Rice Cereal without milk)

Përshkrimi i Produktit

Nutribén Krem Orizi ështe pa qumësht, nuk përmban sheqer të shtuar dhe është ideale për bebet mbi 4 muaj.
Ky krem është shumë i butë dhe përmban vetëm një drithë: miell orizi.

Përbërja: Miell orizi 63%, maltodekstrinë, yndyrë vegjetale, minerale (kalcium, fosfor), lecitinë soje, vitamina (C, niacinë, E, acid pantotenik, B1, B6, A, acid folik, K1, biotin, D3), aromë vanilje.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit (e gjeni në paketim). Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Krem orizi pa gluten (4m+)”

LART