Nutriben – Innova 3 (12m+)

2,600 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Innova 3

Nutribén Innova 3 është një qumësht pluhur i prodhuar specifikisht për fëmijët nga 1 deri ne 3 vjec. Falë formulës së plotë me BPL1 ndihmon në stimulimin e funksionimit të duhur të metabolizmit tek fëmijët.

 • Siguron sasinë e nevojshme të proteinave për rritjen e fëmijës.
 • Favorizon procesin e zhvillimit normal tek fëmijët, pasi është i pasur me hekur.
 • Ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, pasi është i pasuruar me zink dhe vitaminë A.
 • Dhëmbë dhe kocka të shëndetshme, në sajë të vitaminës D.
 • Përmbajtja e tiaminës është ideale për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e funksionit nervor.
 • Aktivizon metabolizmin e energjisë, falë riboflavinës dhe acidit pantotenik.
 • Pa sheqer të shtuar, pa vaj palme

Fëmijë të shëndetshëm dhe energjikë çdo ditë.

Udhëzime mbi përdorimin

Vloni ujin dhe lëreni të ftohet deri në rreth 45º C. Hidhni sasinë e duhur në shishe duke iu referuar tabelës së dozimit. Mbyllni shishen dhe tundeni derisa përmbajtja të shpërndahet plotësisht.Para se të ushqeni femijën tuaj, kontrolloni që qumështi të jetë në temperaturën e duhur.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

NutrientëtMesatarja për 100g%VRN
Valor energético1.898g--
Grasas17,8g--
de las cuales saturadas10,1g--
ácido linoleico (ω- 6)2207g--
ácido a-linolénico (ω - 3)267 g--
Hidratos de carbono67,5g--
de los cuales azúcares11,7g--
lactosa9,4g--
maltodextrina58,1g--
Fibra alimentaria1,1g--
Galactooligosacáridos 2,5 g--
Proteínas4,9g--
Sal0,18g--
Vitamina A (ER)469g--
Vitamina D9,2g--
Vitamina E (-ET)6,2g--
Vitamina K 51 g--
Vitamina C49g--
Tiamina0,42g--
Riboflavina0,79g--
Niacina3,0 g--
Vitamina B60,29g--
Ácido fólico 60g--
Vitamina B121,1g--
Biotina16g--
Ácido pantoténico 3,0g--
Potasio 348g--
Cloruro 337g--
Calcio542g--
Fósforo354g--
Magnesio 53 g--
Hierro 7,3 g--
Zinc2,9g--
Cobre0,147g--
Manganeso 0,181g--
Selenio 18g--
Yodo110g--
Sodio67g--
Colina 245g--
Taurina36g--
Inositol 61g--
L-carnitina8,0g--
g-gram ,
%VRN -- Doza ditore referencë e pa përcaktuar
Lista e përbërësve
Maltodextrina, leche desnatada, grasa láctea, aceites vegetales (aceite de nabina,
aceite de girasol, y aceite de coco), galactooligosacáridos (5,9%), minerales (fosfato
bicálcico, cloruro magnésico, hidróxido cálcico, fosfato dipotásico, sulfato ferroso,
sulfato de zinc, sulfato de manganeso, sulfato de cobre, yoduro potásico y selenito
sódico), cloruro de colina, aroma de vainilla, vitaminas (ácido L-ascórbico, acetato de
DL--tocoferol, nicotinamida, D-pantotenato cálcico, acetato de retinol, riboflavina,
clorhidrato de tiamina, clorhidrato de piridoxina, ácido fólico, filoquinona, D-biotina,
colecalciferol y cianocobalamina), inositol, taurina, Bifidobacterium lactis, emulgente
(lecitina de girasol), L-carnitina y antioxidantes (extracto rico en tocoferoles y palmitato
de ascorbilo). Puede contener trazas de soja.
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Innova 3 (12m+)”

LART