Nutriben – Innova 2 (6m+)

3,200 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Innova 2

Qumështi Innova 2, rezultat i përvojës dhe kërkimit të vazhdueshëm, paraqet një formulë të re revolucionare me BPL-1 që favorizon një dietë të plotë dhe një ekuilibër të duhur ushqyes për fëmijën tuaj.

Formulë e re e qumështit me përbërës bioaktivë të OLM (Oligosakaride nga qumështi i gjirit) strukturë identike me ato të qumështit të gjirit.

Siguron proteina me vlerë të lartë biologjike, si pasojë e pasurimit me alfalaktoalbuminë , proteina me shumicë në qumështin e gjirit.

 • Siguron sasinë e duhur të proteinave.
 • Promovon zhvillimin normal të fëmijës sepse është i pasuruar me hekur.
 • Merr pjesë në zhvillimin korrekt të kockave tek fëmijët, sepse është i pasuruar me kalcium.
 • Kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar, falë përmbajtjes së zinkut dhe vitaminës A.
 • Marrja e DHA kontribuon në zhvillimin normal të shikimit të fëmijëve deri në moshën 12 muajsh.
 • Kontribuon në zhvillimin normal të kockave dhe dhëmbëve, pasi është e pasuruar me vitaminën D.

Udhëzime mbi përdorimin

Vloni ujin dhe lëreni të ftohet deri në rreth 45ºC. Hidhni sasinë e duhur në shishe duke iu referuar tabelës së dozimit. Mbyllni shishen dhe tundeni derisa përmbajtja të shpërndahet plotësisht. Para se të ushqeni femijën tuaj, kontrolloni që qumështi të jetë në temperaturën e duhur.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

NutrientëtMesatarja për 100g%VRN
Valor energético2002g--
Grasas24,2 g--
de las cuales saturadas13,3g--
ácido linoleico (ω- 6)2943g--
ácido a-linolénico (ω - 3)361 g--
AA (ω- 6)118 g--
DHA (ω - 3)118g--
Hidratos de carbono55,7g--
de los cuales azúcares38,9g--
lactosa38,9g--
Fibra alimentaria1,9g--
2´-fucosil -lactosa 0,43g--
Lacto-N-neotetraosa0,21 g--
Galactooligosacáridos2,9g--
Proteínas8,5g--
55 %seroproteina4,7g--
45 %caseína3,8g--
Vitamina A (ER)465g--
Vitamina D10g--
Vit. E (a-ET) 8,7g--
Vitamina K35g--
Vitamina C110g--
Tiamina0,43g--
Riboflavina1,2g--
Niacina3,6g--
Vitamina B60,33g--
Ácido fólico (EFD)121g--
Vitamina B121,1g--
Biotina12g--
Ácido pantoténico2,9g--
Sodio158g--
Potasio519g--
Cloruro358g--
Calcio573g--
Fósforo340g--
Magnesio47g--
Hierro6,4g--
Zinc3,6g--
Cobre0,40g--
Manganeso0,25g--
Fluoruro<0,1g--
Selenio27g--
Yodo93g--
Colina103g--
Inositol11g--
L-carnitina31g--
Adenosina-5'-
monofosfato
3,2g--
Citidina-5'-monofosfato9,2g--
Guanosina-5'-
monofosfato
2,1g--
Inosina-5'-monofosfato1,5g--
Uridina-5'-monofosfato4,9g--
Osmoralidad 211g--
Carga renal de solutos90 g--
g-gram ,
%VRN -- Doza ditore referencë e pa përcaktuar
--
Lista e përbërësve--
Lactosa, grasa láctea, leche desnatada, aceites vegetales (aceite de girasol, aceite de
nabina, aceite de coco), galactooligosacáridos, concentrado de proteínas de suero de
leche, concentrado de proteínas de suero de leche enriquecido en alfa-lactoalbúmina,
minerales (fosfato potásico, citrato sódico, cloruro cálcico, citrato cálcico, cloruro
magnésico, hidróxido de calcio, sulfato ferroso, sulfato de cinc, sulfato cúprico, sulfato
de manganeso, yoduro potásico, selenito sódico), 2´-fucosil-lactosa (2´FL), aceite de
pescado (DHA) (0,6%), Lacto-N-neotetraosa (LNnT), aceite de Mortierella alpina (AA),
cloruro de colina, L-tirosina, inositol, vitaminas (ácido L-ascórbico, acetato de DL-αtocoferol, nicotinamida, D-pantotenato cálcico, clorhidrato de tiamina, riboflavina,
acetato de retinol, , clorhidrato de piridoxina, ácido fólico, filoquinona, colecalciferol, Dbiotina, cianocobalamina), taurina, emulgente (lecitina de girasol), nucleótidos (5'
monofosfato de citidina, 5' monofosfato de uridina disódica, 5' monofosfato de
adenosina, 5' monofosfato de guanosina disódica, 5' monofosfato de inosina disódica),
Bifidobacterium lactis, L-carnitina. Puede contener trazas de soja
--
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Innova 2 (6m+)”

LART