Nutriben – Innova 1 (0m+)

3,250 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Innova 1

Nutriben Innova 1 është i përshtatshëm për të ushqyer foshnjën që nga lindja. Qumësht pa vaj palme për foshnjat që nga dita e parë, duke mundësuar reduktimin e sasisë së yndyrave me 12% , për të zvogëluar rrezikun e mbipeshës në moshë madhore.

Siguron proteina me vlerë të lartë biologjike, si pasojë e pasurimit me alfa-laktoalbuminë, proteina me shumicë në qumështin e gjirit.

Pasuruar me DHA dhe ARA të cilat ndihmojnë në maturimin e sistemit nervor qendror dhe retinës së syrit.

Përmban Bifidobacterium animalis subsp. Laktis (lloji BPL1) që përmirëson përbërjen e mikroflorës së zorrëve: prodhon një rritje të bifidobaktereve, modulon metabolizmin e lipideve, pengon akumulimin e energjisë në formën e yndyrës, duke përmirësuar shpejtësinë e oksidimit të lipideve dhe duke ulur nivelet e lipideve në gjak, ka një veprim antioksidues qelizor dhe ka efekt anti-inflamator.

Innova 1 përmban gjithashtu vitaminë C, vitaminë A dhe zink që kontribuojnë në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Udhëzime mbi përdorimin

Vloni ujin dhe lëreni të ftohet deri në rreth 45ºC. Hidhni sasinë e duhur në shishe duke iu referuar tabelës së dozimit. Mbyllni shishen dhe tundeni derisa përmbajtja të shpërndahet plotësisht.

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

NutrientëtMesatarja për 100g%VRN
Valor energético2.030g--
Grasas25,5 g--
de las cuales saturadas14,0g--
ácido linoleico (ω- 6)3.067g--
ácido a-linolénico (ω - 3)376g--
AA (ω- 6)120g--
DHA (ω - 3)120g--
Hidratos de carbono53,8g--
de los cuales azúcares51,8g--
lactosa51,8g--
Fibra alimentaria2,6g--
2´-fucosil -lactosa 0,87g--
Lacto-N-neotetraosa0,43g--
Galactooligosacáridos2,9g--
Proteínas8,9g--
60 %seroproteina5,3g--
40 %caseína3,6g--
Vitamina A (ER)474g--
Vitamina D10,4g--
Vit. E (a-ET) 9,0g--
Vitamina K37g--
Vitamina C121g--
Tiamina0,44g--
Riboflavina1,5g--
Niacina3,1g--
Vitamina B60,34g--
Ácido fólico (EFD)124g--
Vitamina B121,5g--
Biotina12g--
Ácido pantoténico2,9g--
Sodio182g--
Potasio597g--
Cloruro435g--
Calcio399g--
Fósforo254g--
Magnesio43g--
Hierro3,6g--
Zinc3,6g--
Cobre0,42g--
Manganeso0,22g--
Fluoruro< 0,1g--
Selenio28g--
Yodo109g--
Colina154g--
Inositol94g--
L-carnitina11g--
Adenosina-5'-
monofosfato
3,2g--
Citidina-5'-monofosfato9,3g--
Guanosina-5'-
monofosfato
2,1g--
Inosina-5'-monofosfato1,5g--
Uridina-5'-monofosfato5,0g--
g-gram ,
%VRN -- Doza ditore referencë e pa përcaktuar
Lista e përbërësve
Lactosa, grasa láctea, leche desnatada, aceites vegetales (aceite de girasol, aceite de
nabina, aceite de coco), galactooligosacáridos, concentrado de proteínas de suero de
leche, concentrado de proteínas de suero de leche enriquecido en alfa-lactoalbúmina,
minerales (fosfato potásico, citrato sódico, cloruro cálcico, citrato cálcico, cloruro
magnésico, hidróxido de calcio, sulfato ferroso, sulfato de cinc, sulfato cúprico, sulfato
de manganeso, yoduro potásico, selenito sódico), 2´-fucosil-lactosa (2´FL), aceite de
pescado (DHA) (0,6%), Lacto-N-neotetraosa (LNnT), aceite de Mortierella alpina (AA),
cloruro de colina, L-tirosina, inositol, vitaminas (ácido L-ascórbico, acetato de DL-αtocoferol, nicotinamida, D-pantotenato cálcico, clorhidrato de tiamina, riboflavina,
acetato de retinol, , clorhidrato de piridoxina, ácido fólico, filoquinona, colecalciferol, Dbiotina, cianocobalamina), taurina, emulgente (lecitina de girasol), nucleótidos (5'
monofosfato de citidina, 5' monofosfato de uridina disódica, 5' monofosfato de
adenosina, 5' monofosfato de guanosina disódica, 5' monofosfato de inosina disódica),
Bifidobacterium lactis, L-carnitina. Puede contener trazas de soja
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Innova 1 (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART