Nutriben – Drithëra pa gluten (4m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

580 Lekë

Nutriben Drithëra pa gluten – për bebe mbi 4 muaj.

(Gluten-free cereals)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben Drithera pa gluten ështe pa qumësht, nuk përmban sheqer të shtuar dhe është ideale për bebet mbi 4 muaj. Ky krem është shumë i butë dhe përmban dy drithëra: miell orizi dhe miell misri. Përmban 11 vitamina dhe kalcium. Pa OMGJ.

Çertifikuar nga FACE. E përshtatshme për çeliakët. Pa vaj palme.

Përbërësit

Drithëra 99% (miell orizi, miell misri, maltodekstrinë misri, amidon misri), minerale (kalcium, fosfor), vitamina (C, niacinë, E, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3), aromë vanilje. Mund të përmbajë gjurmë soje.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit (e gjeni në paketim). Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nutriben – Drithëra pa gluten (4m+)
 • .

  Shum i mir

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART