Nutriben – Drithëra me mollë & qumësht pa gluten (4m+)

700 Lekë

Nutriben Drithëra me maça & qumësht pa gluten – për bebe mbi 4 muaj.

(Gluten-free cereals)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben drithëra me mollë dhe qumësht është një muhalebi e përshtatshme për bebe mbi 4 muaj, e cila ju ndihmon të zbuloni shije të reja për fëmijën tuaj. E pasur me vitamina dhe minerale, nuk përmban sheqer të shtuar dhe gluten.

Përberja

Mollë 39%, drithëra 25% (misër & oriz), qumësht i adaptuar i skremuar 25%, maltodekstrinë, vajra vegjetalë (luledielli, nabinë, kokos), yndyrë qumeshti, minerale (kalcium, fosfor, hekur), vitamina (C, niacinë, E, acid pantotenik, B1, B2, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3, B12), vanilinë, emulsionues (lecitinë soje), antioksidues. Mund të permbajë gjurmë soje.

Pa vaj palme

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e ujit të ngrohtë 50°C sipas tabelës së dozimit.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës të dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
  Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.

 

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Drithëra me mollë & qumësht pa gluten (4m+)”

LART