Nutriben – Drithëra mëngjesi, grurë & fruta (12m+)

950 Lekë

Drithëra mëngjësi me grurë & fruta – për bebe mbi 12 muaj.

(Breakfast flakes of wheat and fruits)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben drithëra mëngjësi grurë & fruta është i përshtatshëm si një vakt mëngjesi për bebe mbi 12 muaj.

Nutriben ka zhvilluar një proces jo kimik për procesimin e ushqimeve: hidrolizën termike. Ky proces teknologjik siguron ruajtjen e vlerave ushqimore dhe shijen origjinale të përbërësve.

Përbërësit

Miell gruri pjesërisht i hidrolizuar 78%, glukozë, fruta 4% (banane,mollë, portokall), maltodextrinë, Vitamina (A, D3, E, K1, B1, B6, niacinë, acid folik, acid pantotenik, biotinë, B12, C), minerale (hekur, kalçium), aromë vanilje.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 2. Mbi to hidhet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës së dozimit. Përzihet me kujdes derisa të përftohet një muhalebi homogjene.
 3. Sasia e mbetur pa konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm. Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600g

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Drithëra mëngjesi, grurë & fruta (12m+)”

LART