Nutriben – Drithëra mëngjesi (12m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,200 Lekë

(Breakfast flakes)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben drithëra mëngjësi është i përshtatshëm si një vakt mëngjesi për bebe mbi 12 muaj. Këto drithëra në formën e flashkëzave të grurit janë të pasura me vitamina dhe minerale, nuk përmban sheqer të shtuar.

Nutriben ka zhvilluar një proces jo kimik për procesimin e ushqimeve: hidrolizën termike. Ky proces teknologjik siguron ruajtjen e vlerave ushqimore dhe shijen origjinale të përbërësve.

Përbërja

Miell gruri pjesërisht i hidrolizuar 82%, sheqer, maltodekstrinë, vitamina (A, D3, E, K1, B1, B6, niacinë, acid folik, acid pantotenik, biotinë, B12, C), minerale (hekur, kalcium), aromë vanilje. Mund të përmbajë gjurmë qumështi.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës të dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
  Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

750gr

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nutriben – Drithëra mëngjesi (12m+)
 • nerta K. (blerës i verifikuar)

  Djalit tim i pelqejne shume kombinimet e Nutriben drithra

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART