Nutriben – Drithëra me fruta & qumësht pa gluten (4m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

700 Lekë

Nutriben Drithëra me fruta & qumësht pa gluten – për bebe mbi 4 muaj.

(Gluten-free cereals)

Përshkrimi i Produktit

Nutribén drithëra pa gluten me fruta & qumësht të adaptuar është i përshtatshëm për bebe mbi 4 muaj. Është një muhalebi ideale për futjen e shijeve dhe përbërësve të rinj në dietën ushqimore të bebes.

Përbërja

Drithëra 30% (oriz, misër), fruta 28% (kajsi, pjeshkë, banane, portokall, limon), qumësht i adaptuar i skremuar 28%, maltodekstrinë, kalcium, fosfor, fosfor, hekur, vitamina (C, niacinë, E, ac. pantotenik, B1, B2, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3, B12), emulsionues (lecitinë soje), aromë vanilje.

*mund të përmbajë gjurmë soje

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e ujit të ngrohtë.
 • Mbi të hidhet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës se dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të përftohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshem.
 • Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nutriben – Drithëra me fruta & qumësht pa gluten (4m+)
 • Denisa S.

  Mengjesi jon fillon gjithmon me Nutriben. Kjo eshte dhe shija e preferuar :)

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART