Nutriben – Drithëra Fillimi Për Biberon (4m+)

550 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Drithëra Fillimi Për Biberon

Krijuar specifikisht për të filluar ushqyerjen plotësuese duke ndjekur një dietë të larmishme për fëmijen nga muaji i 4.

Nutriben ka përparuar teknologjikisht për të ruajtur aromën origjinale të drithërave të quajtur hidrolizë termike një teknikë prodhimi natyror pa përfshirë proceset kimike.

 • Një prodhim më i ulët i sheqernave, në këtë mënyrë ushqimi për fëmijë ka një nivel të ulët sheqernash.
 • Trajtimi i tij ekskluziv i nxehtësisë shmang përdorimin e enzimave që prodhojnë hidrolizë më të gjerë.
 • Shpërbërje e shkëlqyeshme, prandaj nuk është e nevojshme të shtoni produkt të tepërt.

Udhëzime mbi përdorimin

Ngrohet qumështi dhe shtohet në shishen e ushqimit. Shtohet sasia e duhur e drithërave dhe përzihet derisa të tretet plotësisht.

Lëreni të ftohet derisa të arrijë temperaturën e përshtatshme për ushqimin e fëmijes.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

NutrientëtMesatarja për 100g%VRN
Valor energético1.668 kJ--
Grasas1,6 g--
de las cuales saturadas0,23 g --
Hidratos de carbono89,9 g--
de los cuales azúcares3,0 g--
Fibra alimentaria1,8 g--
Proteínas3,9 g--
Sal0,03 mg--
Minerales--
Calcio132 mg--
Fósforo147 mg --
Vitaminas--
vitamina A (ER)420 µg--
vitamina D 7,5 µg--
vitamina E (α-ET)5,0 µg--
vitamina K25 µg--
tiamina0,60 µg--
vitamina B60,36 µg--
vitamina C30 µg--
niacina (EN)5,0 µg--
ácido pantoténico2,5 µg--
ácido fólico50 µg--
biotina12 µg--
µg - microgram,kJ-kilojoule
g-gram ,mg-miligram
%VRN -- Doza ditore referencë e pa përcaktuar
Lista e përbërësve
9 % (almidón de maíz y harina de arroz), Leche desnatada en polvo 22 %, Proteínas de leche, Azúcar, Maltodextrina, Grasa vegetal (palma), Sales minerales (calcio, fósforo y hierro), Emulgente (lecitina de soja), Vitaminas (C, niacina, E, ácido pantoténico, B1, B2, B6, A,
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Drithëra Fillimi Për Biberon (4m+)”

LART