Nutriben – Drithëra fillimi me fruta (4m+)

580 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nutribén drithëra fillimi me fruta është i përshtatshëm për bebe mbi 4 muaj. Është një muhalebi ideale për të rritur shumëllojshmërinë e shijeve dhe përbërësve në dietën e bebes.

Pa sheqer të shtuar, pa qumësht.

Përbërja

Drithëra (oriz, misër) 40%, fruta 30% (mollë, dardhë, banane, lëng portokalli), sakarozë, maltodekstrinë, vajra vegjetalë, minerale (kalcium, fosfor), vitamina (C, niacinë, E, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3), lecitinë soje, aromë vanilje.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi të hidhet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës se dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të përftohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshem.
 • Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Drithëra fillimi me fruta (4m+)”

LART