Nutriben – Continuation 2 (6m+)

1,500 Lekë2,800 Lekë

Qumësht për bebe për përdorim nga muaji i 6.

Përshkrimi i Produktit

Për përdorim nga muaji i 6-të

Nutribén ® Continuation është dizenjuar për ti dhënë një ushqyerje të plote, të pasur dhe të përshtashme për fëmijet mbi 6 muaj.
Të gjitha formulat Nutriben prodhohen në një nga fermat e qumështit më moderne në botë, në Madrid, me teknologjine më të avancuar, për të sjellë standartet më të larta të cilësisë, sigurisë dhe higjenës.

 • Përmban sasi të mjaftueshme proteinash.
 • Ndihmon në zhvillimin normal të fëmijës pasi është i pasur me sasinë e duhur te hekurit.
 • Acidi α-linolenik: ndihmon në zhvillimin normal të trurit dhe sistemit nervor.
 • Kontribuon në funksionimin normal të sisitemit imunitar: përmban zink, selenium dhe vitamina A, C dhe D.
 • Vitamina D kontribuon në zhvillimin normal të dhëmbëve dhe kockave.
 • Hekuri kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe dhe hemoglobinës.
 • Kontribuon në funksionimin normal të metabolizmit të energjisë: sepse është e pasur me riboflavin, acid pantotenik dhe biotin.

Udhëzime mbi përdorimin

Një lugë qumësht Nutriben tretet në 30ml ujë. Përdoret me ujë te vluar dhe të ftohur deri në 45°C. Të lahen duart para përgatitjes së qumështit. Qumështi i mbetur i pakonsumuar në biberon të mos ruhet për përdorim të mëvonshem. Pas hapjes së kutisë të përdoret brenda 1 muaji.

 

Kujdes:
Ushqimi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe zhvillimin e fëmijeve. Ky produkt do të përdoret për foshnjat. Përpara se të vendosësh të plotësosh ose të zëvendesosh ushqimin e gjirit me këtë produkt këshillohu me mjekun.

Info. Shtesë

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr, 800gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Continuation 2 (6m+)”

LART