Nutriben – Anti Reflux (0m+)

3,650 Lekë

Qumësht Anti-Refluks (nga 0 muaj)

Përshkrimi i Produktit

Qumësht Anti-Refluks (nga 0 muaj)

Nutribén ® A.R. është i përshtatshëm për bebe që nga lindja, kur ushqimi me gji nuk është i mundur ose i mjaftueshëm.
Formulë efektive në parandalimin dhe trajtimin e refluksit tek foshnjat.

 • Ndihmon zhvillimin e bifidobacteria me probiotikë (100% Galactooligosaccharides).
 • Ndihmon në zhvillimin e tranzitit intestinal falë nukleotideve.

Favorizon zhvillimin e sistemit nervor.

Udhëzime

Sterilizoni biberonet dhe enet e tjera paraprakisht. Lani duart para pergatitjes se qumeshtit. Formula duhet pergatitur vecmas per cdo vakt ushqyerje. Vloni ujin dhe lereni  të ftohet deri në temperaturën 45°C.
Shtohet sasia e duhur e qumështit dhe përzihet deri në tretje të plotë.

Tabela e dozimit
Mosha Nr. i masave qumësht
Nutriben A.R
Ujë (ml) Vaktet ditore
0-2 javë 2 60 8
2-8 javë 3 90 7
2-3 muaj 5 150 5
3-6 muaj 6 180 5
Mbi 6 muaj 8 240 4

Kujdes:
Ushqimi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe zhvillimin e fëmijeve. Ky produkt do të përdoret për foshnjat. Përpara se të vendosësh të plotësosh ose të zëvendësosh ushqimin e gjirit me këtë produkt këshillohu me mjekun.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Laktozë, vaj vegjetal (vaj luledielli, vaj nabine, vaj kokosi), qumësht i skremuar, lipide qumështi, galaktooligosakaride (5,4%), koncentrat proteinash nga serumi i qumështit, gomë nga fara e karrobit, koncentrat proteinash nga serumi i qumështit i pasuruar me a-lactoalbuminë, minerale (fosfat potasik, citrat mangani, jodur potasi, selenit sodik), vaj i algës Mortierela alpina (0.1%), vaj peshku (0.1%), klorur koline, vitamina (acid L-askorbik, acetat i DL-a-tokoferol, nikotinamid, D-pantotenat kalcik, riboflavine, acetat retinoli, klorhidrat tiamine, klorhidrat piridoksine, acid folik, filokinon, D-biotine, kolikalciferol), taurinë, lecitinë, luledielli, nukleotide (0.04%), (5’monofosfat citifine, 5’monofosfat uridine disodike, 5’monofosfat adenozine, 5’monofosfat guanozine disodike, 5’monofosfat inosine disodike), inositol, L-karnitine, antioksidantë )ekstrakt i pasur në tokoferole, palmitat askorbili).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Anti Reflux (0m+)”

LART