Nutriben – Alivit Suenos

1,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nutriben – Alivit Suenos

Nutriben Alivit Suenos është çaj për rregullimin e gjumit tek foshnjat me lule bliri, bar blete, balsam limoni dhe lule portokalli.

Ky infuzion për fëmijë është i përshtatshëm që nga lindja.

Infuzionet Alivit Sueño bëhen me ekstrakte të tretshme të bimëve të kontrolluara rigorozisht (bliri, balsam limoni dhe lule portokalli). Balsami i limonit, lulja e limonit dhe lulja e portokallit janë të njohura për efektin e tyre qetësues, duke reduktuar vështirësitë për të fjetur.

Formulimi i këtyre infuzioneve është krijuar posaçërisht për foshnjat dhe fëmijët megjithëse mund të përdoret nga e gjithë familja. Është e lehtë për t’u përgatitur dhe mund të merret i holluar në marrjen e zakonshme të qumështit ose në ujë (të ftohtë ose të ngrohtë). Shija e saj e këndshme pranohet lehtë nga fëmijët.

 • Pa gluten, qumësht dhe sheqer.
 • Nuk përmban qumësht. Mund të përmbajë gjurmë të tij.
 • Pa aroma dhe ngjyra
 • Pa shije artificiale

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhet në ujë të ftohtë ose të ngrohtë, të zier më parë. Mund t’i shtohet edhe marrjes së rregullt të qumështit të fëmijës. Mos i shtoni sheqer.

Doza maksimale e rekomanduar sipas moshës është 3 doza në ditë.

Mosha: deri në 2 muaj 1/2 lugë gjelle për dozë me 50 ml ujë të valuar.

Mosha: 2 deri në 6 muaj 1 lugë gjelle për dozë me 50 ml ujë të valuar.

Mosha: 6 deri në 12 muaj 2 lugë gjelle për dozë me 100 ml ujë të valuar.

Mosha: mbi 1 vit 3 lugë gjelle për dozë me 100 – 150 ml ujë të valuar.

Ruajeni në vend të freskët dhe të thatë.

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

200gr

Soluble Extracts of Tila (2.4%) , Dextrose , Melissa (1.2%) , Orange Blossom (0.4%)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – Alivit Suenos”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART