Nutribén – 8 Drithërat Digest

1,100 Lekë

(8 Cereales Digest)

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Nutribén – 8 Cereales Digest

Nutribén 8 drithërat digest është një drithër e çastit që nuk përmban sheqer të shtuar. Krijuar për foshnje 6 muajshe e më tej, është perfekte për diversifikimin e dietës së foshnjës tuaj. Nutribén® ka zhvilluar një proces natyror jo-kimik: hidrolizën termike. Ky proces ka sjellë një përparim të rëndësishëm teknologjik që na lejon të ruajmë aromën origjinale të drithërave.

Cilat janë përfitimet e hidrolizës termike?

Prodhon më pak sheqer, prandaj drithërat Nutribén® përmbajnë nivele të ulëta sheqeri.
Vetëm duke përdorur trajtim termik, nuk është e nevojshme përdorimi i enzimave që prodhojnë hidrolizë të gjerë.
Produkti tretet lehtësisht dhe bëhet më i trashë më shpejt. Në këtë mënyrë, ju nuk keni pse të shtoni më shumë produkt, që do të thotë se nuk e ushqeni shumë foshnjën tuaj, dhe kështu foshnja juaj nuk do të fitojë peshë të tepërt.

Nutribén® ofron një gamë të gjerë dhe të sigurt të drithërave pa gluten të bëra me përbërës me cilësi të lartë që i sigurojnë foshnjës tuaj një dietë të plotë dhe të pasur me energji.

Çfarë i bën drithërat pa gluten Nutribén® të ndryshëm nga të tjerët?

Drithërat Nutribén®  përmbajnë një përqindje më të lartë të drithërave. Drithërat janë një burim i rëndësishëm i energjisë, prandaj, ato janë një element themelor në dietën e një fëmije.Bërë me 8 drithëra: grurë, elb, misër, oriz, tërshërë, thekër, mel dhe melek.

 • Procesi i prodhimit natyror: duke përdorur vetëm një trajtim termik që ruan aromën origjinale të drithërave.
 • Pa shtuar sheqer, përmban vetëm sheqerna që ndodhin natyrshëm, siç rekomandohet nga ekspertët e ushqimit pediatrik.
 • Pasuruar me 11 vitamina dhe kalcium.
 • Pa OMGJ.
 • Foshnja juaj do të dojë aromën dhe tekstrën e këndshme.
 • Shkrihet dhe trashet lehtë, kështu që nuk keni pse të shtoni lugë shtesë.
 • Përmban fruktooligosakaride (FOS).

Udhëzime mbi përdorimin

 • Mosha: 6 deri në 7 muaj/ 4-5 lugë drithëra /21o ml qumësht
 • Mosha: 7 muaj+/5-6 lugë drithëra /240 ml qumësht
0/5 (0 Reviews)
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600g

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutribén – 8 Drithërat Digest”

LART